Copa America. Urugwaj zremisował z Peru

Faworyci Copa America na razie zawodzą. Podobnie jak reprezentacje Argentyny i Brazylii, Urugwajczycy zremisowali w swoim pierwszym meczu z Peru 1:1. Bramki zdobywali Paolo Guerrero i Luis Suarez.

Urugwaj od początku meczu przeważali, ale to nie oni zdobyli pierwszą bramkę. Nastawieni na kontrataki Peruwiańczycy objęli prowadzenie 24. minucie meczu. Paolo Guerrero został obsłużony świetnym, długim podaniem z własnej połowy, wyszedł sam na sam z Muslerą, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Tuż przed przerwą wyrównanie Urugwajczykom dał niezawodny Luis Suarez.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse. Najlepszą z nich zmarnował Diego Forlan, który w sytuacji sam na sam strzelił wysoko nad bramką.

Remis Urugwaju to kolejna niespodzianka w tegorocznym Copa America. Do tej pory swoje mecze zremisowały także Argentyna (1:1 z Boliwią) i Brazylia (0:0 z Wenezuelą).