Copa America. Peru w półfinale, hat trick Guerrero

Hat trick Jose Paolo Guerrero dał Peru zwycięstwo w ćwierćfinale Copa America z Boliwią (3:1) i awans do półfinału. Rywalem będzie Chile.

Guerrero strzelił dwa gole w ciągu trzech minut już w pierwszej połowie, dzięki czemu Peruwiańczycy prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę zdobył głową po dośrodkowaniu Juana Vargasa, natomiast drugą po kontrataku przeprowadzonym po tym, jak Boliwia wykonywała rzut rożny. Na 3:0 podwyższył w 74. minucie po tym, jak boliwijski pomocnik Danny Bejarano podał mu piłkę.

Honorowe trafienie dla Boliwii zaliczył Marcelo Moreno z rzutu karnego na sześć minut przed końcem spotkania. Dla tej reprezentacji to i tak najlepszy występ na Copa America od 1997 roku, gdy na własnych boiskach Boliwijczycy zostali wicemistrzami Ameryki Południowej. Za to Peru w czołowej czwórce znalazło się po raz drugi z rzędu. Cztery lata temu Peruwiańczycy zajęli trzecie miejsce. O poprawę tego wyniku i awans do finału powalczą z gospodarzami - Chile. Mecz w nocy z poniedziałku na wtorek o 1.30.