Copa America. Chile pokonało Urugwaj i zagra w półfinale! Cavani wyleciał z boiska [ZOBACZ GOLA]

Jak przystało na gospodarza imprezy, Chile nie zawiodło. Po emocjonującym spotkaniu podopieczni Jorge Sampaoliego pokonali Urugwaj 1:0 i po raz pierwszy od 1999 zagrają w półfinale wielkiej imprezy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił obrońca Juventusu Turyn Mauricio Isla. Z boiska za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę wyleciał za to gwiazdor pokonanych Edinson Cavani. Występ napastnika Paris Saint-Germain stał pod znakiem zapytania po tym, jak w poniedziałek jego ojciec pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, w którym zginął motocyklista.
Piłkarze Urugwaju podczas tegorocznego Copa America przyzwyczaili już kibiców do brutalnej gry. Nie inaczej było tym razem, bo podopieczni Oscara Washingtona Tabareza po czerwonych kartkach Cavaniego i Jorge Fucile kończyli mecz w dziewięciu.

Ozdobą spotkania był gol zdobyty przez Mauricia Islę. W 82. minucie po dośrodkowaniu w pole karne urugwajski bramkarz Fernando Muslera wypiąstkował piłkę wprost pod nogi przeciwnika, zawodnicy Chile szybko wymienili podania i obrońca Juventusu Turyn mocnym strzałem wpakował piłkę do bramki.

Dla reprezentacji Chile to bardzo ważne zwycięstwo, bo po raz pierwszy od 1999 zagra w półfinale wielkiej imprezy, a pierwszy w historii ma szansę sięgnąć po główne trofeum. Z kolei obrońca tytułu, Urugwaj, do dziś był specjalistą od wyrzucania gospodarzy z turniejów. "La Celeste" trzykrotnie sprawiali, że kibice organizatorów musieli obejść się smakiem - w 1999, 2007 oraz 2011 roku. Tym razem jednak gospodarz okazał się za mocny i mało gościnny.

Obok zwycięskiego gola Isly najgłośniej po meczu było zdecydowanie o Edinsonie Cavanim. Występ napastnika reprezentacji Urugwaju stał pod znakiem zapytania po tym, jak w poniedziałek jego ojciec pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, w którym zginął motocyklista. Tabarez jednak zdecydował się wystawić swojego gwiazdora od pierwszej minuty, a napastnik Paris Saint-Germain wcale nie miał ochoty odwdzięczyć się trenerowi - w 63. minucie po obejrzeniu drugiej żółtej kartki opuścił boisko, osłabiając tym samym swoją drużynę. Z kolei na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, a kilka chwil po stracie gola, murawę musiał opuścić Jorge Fucile, w wyniku czego Urugwaj kończył mecz w dziewięciu.

Mecz był również przerywany po tym, jak zarówno piłkarze, trenerzy oraz działacze koniecznie chcieli wyjaśnić nieporozumienia na murawie, otaczając arbitra oraz sędziów liniowych.