Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Copa America. Chile i Boliwia grają dalej

5 : 0
Informacje
Copa America 2015 - Grupa A
Sobota 20.06.2015 godzina 01:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Chile
2
3
5
Boliwia
0
0
0
Gospodarze Chile pokonali Boliwię 5:0 w ostatnim meczu fazy grupowej. Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału. Trzecie miejsce zajął Ekwador - pokonał Meksyk 2:1 - i o tym, czy awansuje, zadecydują spotkania w innych grupach.
Chile z łatwością rozgromiło Boliwię, prowadziło już od trzeciej minuty. Dwa gole strzelił pomocnik Charles Arangauiz, a po jednym dorzucili Alexis Sanchez, Gary Medel oraz Ronald Raldes (samobój). Dodatkowo Sanchez jeszcze dwukrotnie trafił w słupek. Chile wygrało grupę z 7 punktami. Boliwii do drugiego miejsca wystarczyły 4 punkty.

Trener Jorge Sampaoli postanowił nieco oszczędzić swoje największe gwiazdy, czyli Sancheza oraz Arturo Vidala. Obaj zagrali tylko w pierwszej połowie. Vidal na początku tego tygodnia został zatrzymany po tym, jak spowodował wypadek samochodowy. Prowadził pod wpływem alkoholu. - To oczywiście niezręczna sytuacja, ale dzisiaj chodziło wyłącznie o piłkę nożną. Wie, że źle postąpił, ale rozpoczął nowy rozdział życia - powiedział David Pizarro.

Szanse na pozostanie w turnieju ma Ekwador, który zajął trzecie miejsce w grupie z trzema punktami i bilansem bramkowym 4-6. Jednak by Ekwadorczycy zagrali w ćwierćfinale, muszą liczyć na korzystne wyniki w innych grupach. By tak się stało, Urugwaj musiałby przegrać z Paragwajem co najmniej dwoma golami. Ewentualnie w grupie C ekipa z trzeciego miejsca nie mogłaby mieć więcej niż trzy punkty oraz bilansu bramkowego gorszego niż -2.

Meksyk został pokonany 2:1 po golach Milera Bolanosa oraz Ennera Valencii. Dla rywali z rzutu karnego bramkę zdobył Raul Jimenez. Meksyk przyjechał do Chile bez swoich największych gwiazd - np. Javiera Hernandeza czy Carlosa Veli - gdyż już niedługo w USA rozpoczyna się Złoty Puchar CONCACAF (mistrzostwa Ameryki Północnej i Środkowej). To priorytetowe rozgrywki dla Meksyku, który nie wygrał już sześciu spotkań z rzędu na Copa America. Do tego turnieju jest często zapraszany w roli gościa.

Takim to dobrze! Sportowcy na wakacjach


Zdjęcie ADIDAS Piłka Finale Berlin Training (hala) S86748 Zdjęcie Adidas Piłka nożna r.5 UEFA meczowa W44429 Zdjęcie UMBRO PIŁKA UMBRO VELOCITA TRAINER BALL 20558UCTU
ADIDAS Piłka Finale Berlin ... Adidas Piłka nożna r.5 UEFA... UMBRO PIŁKA UMBRO VELOCITA ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info