Copa America. Główka Aguero daje Argentynie zwycięstwo

Gol Sergio Aguero zdobyty głową dał Argentynie zwycięstwo nad Urugwajem (1:0) w meczu drugiej kolejki Copa America.

W 56. minucie Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie swojego kolegi z Manchesteru City Pablo Zabalety i nie dał szans Fernando Muslerze na skuteczną obronę.

Aguero był bliski strzelenia gola już w pierwszej połowie po dośrodkowaniu Messiego, ale wtedy Muslera zdołał go powstrzymać. Urugwaj miał kilka szans na zdobycie bramki. Jedną z nich tuż przed przerwą zmarnował Diego Godin. Ale najlepszą okazję miał Diego Rolan. Urugwajski napastnik w 75. minucie nie trafił z kilku metrów do pustej bramki.

Po 30 minutach na trybuny z ławki rezerwowych wyrzucony został trener Argentyny Gerardo Martino. To efekt kłótni z sędziami.

W drugim meczu tej grupy Paragwaj pokonał Jamajkę 1:0 po kuriozalnym golu strzelonym przez Edgara Beniteza.

Po dwóch kolejkach Argentyna i Paragwaj mają po cztery punkty. Urugwaj ma trzy punkty, natomiast Jamajka oba swoje mecze przegrała. Do ćwierćfinału awansują po dwie drużyny z każdej grupy i dwie najlepsze z trzecich miejsc.

źródło: Okazje.info