Copa America. Męczarnie Brazylii z Peru, aktywny Neymar

Brazylia zapewniła sobie zwycięstwo z Peru w swoim pierwszym meczu na Copa America 2015 dopiero w 92. minucie po golu Douglasa Costy. W innym meczu tej grupy Kolumbia niespodziewanie przegrała 0:1 z Wenezuelą.

Brazylijczycy fatalnie rozpoczęli ten mecz. Peru objęło prowadzenie już w trzeciej minucie za sprawą Christiana Cuevy. David Luiz nie wybił piłki, natomiast bramkarz Jefferson podał ją do Cuevy, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Peruwiańczycy prowadzili jednak zaledwie dwie minuty. Po dośrodkowaniu Daniego Alvesa bramkę zdobył niepilnowany Neymar. To jego 44. gol w reprezentacji w 64. meczu.

Neymar był bardzo aktywny. W 13. minucie piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej, natomiast na początku drugiej połowy trafił w poprzeczkę po strzale z dystansu. Dostał też żółtą kartkę za wytarcie linii, którą swoim sprayem namalował sędzia.

O zwycięstwie "Canarinhos" przesądziło trafienie Douglasa Costy z 92. minuty. Asystę przy niej zaliczył Neymar.

Brazylia wygrała wszystkie jedenaście spotkań od kiedy reprezentację przejął Dunga (prowadzi kadrę po raz drugi). W tych meczach Brazylijczycy stracili zaledwie cztery bramki. W kolejnym spotkaniu fazy grupowej - o 2 w nocy ze środy na czwartek - zagrają z Kolumbią.

Piękne kobiety, fantastyczne kreacje kibiców i piłka nożna, czyli Copa America [DUŻO ZDJĘĆ]