Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lekkoatletyka. Bolt zakończy karierę i zostanie... krykiecistą?

Agent Usaina Bolta przyznał, że jego podopieczny najprawdopodobniej zakończy karierę po igrzyskach olimpijskich w 2016 roku, ale nie ma zamiaru rozstawać się ze sportem. Najprawdopodobniej Jamajczyk spróbuje swoich sił w piłce nożnej lub krykiecie.
26-letni sprinter obecnie przygotowywuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w Moskwie, a jego ostatnią imprezą mają być igrzyska w Rio w 2016 roku. - Być może po zakończeniu kariery spróbuje krykieta lub piłki nożnej, ale nie wcześniej niż w 2016 roku, kiedy to chce odnieść kolejny sukces na igrzyskach - twierdzi Ricky Simms, agent Jamajczyka.

Co ciekawe Jess Cook, menedżerka Melbourne Stars, jednej z australijskich ekip krykietowych, przyznała niedawno, że rozmawia z przedstawicielami Bolta. Niestety, rozmowy musiały zostać przerwane, bo lekkoatleta nie potrafił pogodzić treningów drużyny z przygotowaniami do przyszłorocznej imprezy w Moskwie. - Dyskusje na temat jego gry u nas były już bardzo zaangażowanie, ale okazało się, że pogodzenie naszych treningów z jego bieganiem było niemożliwe. Nie ukrywam jednak, że spróbujemy szczęścia ponownie w przyszłym roku - przyznaje Jess.

Bolt nie ukrywa jednak, że od zawsze chciałby sprawdzić się jako profesjonalny piłkarz. Jamajczyk był specjalnym gościem finału Ligi Mistrzów w 2011 roku. - Zawsze chciałem grać w piłkę nożną. Jeśli kiedyś skończę z bieganiem, to jest coś, czego chciałbym spróbować - przyznawał Bolt jeszcze w październiku. Alex Ferguson, trener Manchesteru United, na którego treningach Bolt był już kilka razy, przyznał ostatnio, że chętnie zobaczyłby sprintera w koszulce Manchesteru United w jakimś meczu charytatywnym.

Póki co Bolt musi się jednak skupić na bieganiu, bo konkurencja tylko czeka na okazję do zdetronizowania najszybszego człowieka świata. - W tej chwili potrafię osiągnąć większą prędkość od Bolta, ale na dystansie on jej nie wytraca i jest lepiej przygotowany fizycznie, przez co ciągle jest o te kilka setnych lepszy, ale liczę, że wkrótce go pokonam - podkreśla Yohan Blake, który w Moskwie będzie bronił tytułu mistrza świata z Daegu z 2011 roku.

Czy chciałbyś zobaczyć Usaina Bolta grającego profesjonalnie w piłkę lub krykieta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!