Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europejska. Jaga bez obciachu

2 : 0
Informacje
Liga Europejska 2011/12 - 1. runda kw.
Czwartek 07.07.2011 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Irtysz Pawłodar
2
0
2
Jagiellonia Białystok
0
0
0
Składy i szczegóły
Irtysz Pawłodar
Bramki:
Coulibaly 37', Malcew 43'
Skład:
Cyrin - Kuczma, Czernyszow, Coulibaly, Danajew - Iwanow, Zariecznyj (90. Siminidi), Govedarica, Sergiejenko - Malcew (63. Tleszew), Daskałow
Jagiellonia Białystok
Żółta kartka:
Seratlić
Skład:
Sandomierski - Bartczak (56. El Mehdi), Skerla, Cionek, Norambuena - Kupisz, Hermes (46. Burkhardt), Grzyb, Plizga, Seratlić - Maycon (46. Frankowski)
Zanim rozplują się na dzielną Jagiellonię prymitywni, karmiący się cudzym pechem obśmiewacze, chciałbym stanąć w obronie białostoczan i wyprowadzić tzw. uderzenie wyprzedzające.
Otóż piłkarze, którzy przegrali w czwartek z Irtyszem Pawłodar, wcale nie odpadli z europejskich pucharów z reprezentantem najniżej sklasyfikowanej ligi w historii polskich występów międzynarodowych. Kazachstan zajmuje dziś w rankingu UEFA całkiem niezłe 42. miejsce; tymczasem Estonia, gdy jej mistrz Levadia Tallin wyeliminował przed dwoma laty z Champions League mistrza Polski, znajdowała się o jedną pozycję niżej.

Co więcej, rekord obciachu nie należy do obitej wtedy Wisły Kraków. W 2003 roku Polonię Warszawa wyrzucił z nieistniejącego już Pucharu Intertoto Toboł Kostanaj, również wywodzący się z Kazachstanu, który wówczas kwiczał na 50. miejscu w rankingu.

Nie chcę wmawiać, że wynik Jagiellonii to postęp. Ale znam patologiczną skłonność do egzaltacji i przesady współczesnych mediów, więc wiem, że zaraz się roztrąbią, że ponieśliśmy klęskę, jakiej nie było, znów osunęliśmy się bliżej dna i w ogóle sodoma z gomorą.

Do przytomniejszych fanów naszej piłki nożnej apeluję - spokojnie, to tylko tradycyjna wpadka.