Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jagiellonia czeka na ofertę za Sandomierskiego

PRZEGLĄD PRASY. Bramkarz Jagiellonii Białystok Grzegorz Sandomierski już niedługo może przenieść się do Premier League. Jak informuje ?Przegląd Sportowy?, w poniedziałek białostoczanie spodziewają się oferty od Swansea. - Oni od kilku tygodni są bardzo zdeterminowani - mówi w rozmowie z gazetą jeden z działaczy Jagiellonii.
Grzegorz Sandomierski jest podstawowym bramkarzem zespołu, który rozgrywki Ekstraklasy ukończył na czwartym miejscu i awansował do Ligi Europejskiej. W reprezentacji Polski rozegrał 3 spotkania, chociaż powoływany na zgrupowania kadry jest dosyć regularnie.

Dobre występy 21-letniego bramkarza spowodowały, że wzbudza on duże zainteresowanie europejskich klubów. Pół roku temu mówiło się, że chce go hiszpańska Malaga. Do transferu nie doszło, ale teraz pytają o niego kolejne kluby. Jak podaje "Przegląd Sportowy" Jagiellonia spodziewa się oferty za swojego zawodnika od beniaminka Premier League, walijskiej Swansea. - W poniedziałek mamy otrzymać od Swansea konkretną ofertę. Oni od kilku tygodni są bardzo zdeterminowani - powiedział gazecie jeden z białostockich działaczy.

Sandomierski jest w zespole z Białegostoku ważną postacią, ale w przypadku transferu nikt tragedii robić nie będzie. Tym bardziej, że Walijczycy mają za niego zaoferować aż 3 miliony funtów. - Każdy piłkarz jest na sprzedaż i jeśli jest dobra oferta, to grzechem byłoby nie skorzystać - powiedział gazecie trener Michał Probierz, który jednocześnie zaznaczył, że jeśli Sandomierski zostanie to również będzie się z tego powodu cieszyć.

Więcej o: