Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jagiellonia - Arka 1:0. Jagiellonia jeszcze goni Wisłę!

1 : 0
Informacje
Ekstraklasa 2010/11 - 21. kolejka
Niedziela 10.04.2011 godzina 17:15
Wyniki szczegółowe
Wynik
Jagiellonia Białystok
1
Arka Gdynia
0
Jagiellonia wygrała pierwszy mecz na wiosnę, i choć grą nie zachwyciła, to udało się jej odrobić dwa punkty do Wisły. Gola na wagę zwycięstwa strzelił rezerwowy Marcin Burkhardt. Arka zaprezentowała się w Białymstoku korzystnie, ale jak zwykle była nieskuteczna.
Ekstraklasa.tv: Strzał Burkhardta na wagę trzech punktów [WIDEO] ?

Jagiellonia ma po tym meczu 6 punktów straty do prowadzącej w tabeli Wisły i jest zdecydowanym wiceliderem Ekstraklasy.

Od pierwszych minut niedzielnego meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy mieli nadzieję na przełamanie się właśnie w meczu z fatalnie spisującą się na wyjazdach Arką. Aktywny był Tomasz Kupisz, który kilkukrotnie przedarł się skrzydłem pod pole karne gdynian. Gospodarzom brakowało jednak wykończenia, bo ani Tomasz Frankowski, ani Bartłomiej Pawłowski nie znaleźli się w dogodnych sytuacjach strzeleckich.


Najgroźniejszy strzał Jagiellonia oddała z rzutu wolnego. Zabrakło centymetrów, bo Frankowski trafił w słupek bramki gości.

Widząc nieporadność białostoczan w przodzie, bardziej zdecydowanie zaatakowała Arka. Kilkukrotnie zakotłowało się pod bramką Grzegorza Sandomierskiego, ale młody golkiper bronił z dużym szczęściem, a gdy już piłka go minęła, to gospodarzy po strzale Emila Nolla z rzutu wolnego uratowała poprzeczka.

Po przerwie na boisku pojawił się Marcin Burkhardt i jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę trenera Michała Probierza. Pomocnik, który wszedł z ławki rezerwowych, zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy po dynamicznej akcji Kupisza i asyście Pawłowskiego.

Zanim jednak Jagiellonia zadała decydujący cios, długo męczyła się odpierając ataki lepiej dysponowanych tego dnia gdynian. Mankamentem zespołu Franciszka Straki jest jednak wciąż nieskuteczność i brak rasowego snajpera, który mógłby przesądzić o losach meczu.

Nie strzelając goli na wyjeździe, trudno marzyć o punktach, dlatego Arka przegrała z przeciętnie grającą Jagiellonią i jej sytuacja w tabeli jest coraz trudniejsza.