Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Probierz: Wiele osób życzy nam porażek

PRZEGLĄD PRASY. - Dostałem kiedyś cenną wskazówkę od znanego trenera. Powiedział. "Gratuluję z całego serca sukcesu, ale pamiętaj, że teraz zaczyna się g...". - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Jagiellonii Michał Probierz. Mistrz jesieni z Białegostoku źle zaczął wiosnę i ma już 4 punkty straty do liderującej Wisły.
1 : 2
Informacje
Ekstraklasa 2010/11 - 18. kolejka
Sobota 12.03.2011 godzina 19:15
Wyniki szczegółowe
Wynik
Jagiellonia Białystok
1
Lechia Gdańsk
2
Ekstraklasa.tv: Zobacz jak Lechia ograła Jagę »

Po rewelacyjnej zeszłej rundzie, w tej piłkarze Probierza zaliczyli falstart. W zeszłym tygodniu zgubili pierwsze punkty w lidze przed własną publicznością, a w ostatni weekend ponieśli w Białymstoku pierwszą porażkę. Według wielu ekspertów z taką grą Jaga ma już małe szanse na dogonienie prowadzącej w tabeli Wisły.

- My bardzo szybko wydajemy opinie. Po trzech meczach kogoś skreślamy, po następnym robimy z niego gwiazdę. Dostałem kiedyś cenną wskazówkę od znanego trenera. Powiedział: "Gratuluję z całego serca sukcesu, ale pamiętaj, że teraz zaczyna się g...". - zdradza trener.


Szkoleniowiec na razie nie dramatyzuje i nadal wierzy w to, że jego zespół stać na wygranie ligi. Zdaje sobie jednak sprawę, że jako mistrz Jagiellonia nie wszystkim by pasowała.

- Widzę, że wiele osób życzy nam porażek. Muszę zachować spokój, bo kto, jeśli nie ja... Na szczęście ligę ciągle wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów, a nie ten, kto ma najwięcej pieniędzy i najpiękniejszy stadion - mówi.

Po raz kolejny nie uniknął też pytania o Kamila Grosickiego. Jeden z najlepszych zawodników białostoczan w rundzie jesiennej zimą przeniósł się do Turcji i zdążył już udzielić wywiadu, w którym wspomniał o swoich niezbyt dobrych relacjach ze swoim byłym trenerem.

- Zawodnik, o którym pan wspomina, przestał mnie interesować. Gdy odchodził, życzyłem mu wszystkiego najlepszego. Ale po wywiadzie, którego udzielił "Przeglądowi Sportowemu", przestał dla mnie istnieć. Dla mnie tego pana już nie ma, proste. Jeśli ktoś w ten sposób wypowiada się o ludziach, którzy mu w życiu pomogli, to widać jego "klasę" - odpowiada trener.

W ostatnich miesiącach Probierzowi przypięto łatkę najzdolniejszego polskiego trenera młodego pokolenia. Niektórzy wiedzieliby go nawet na stanowisku selekcjonera reprezentacji. - Nie zwracam na to uwagi. Każdy następny mecz jest najważniejszy. Niby banalne, ale tak trzeba działać. Na kadrę jestem za młody. Trener Smuda osiągnął w ostatnich latach najwięcej, życzę mu powodzenia, choć nie pałamy do siebie sympatią twierdzi Probierz.

Frankowski zaciska zęby. Konflikt z Probierzem?


Więcej o: