Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Vuk Sotirović do końca sezonu w Jagiellonii

Skłócony z trenerem Orestem Lenczykiem napastnik Śląska Wrocław Vuk Sotirović został do końca sezonu wypożyczony do Jagiellonii Białystok - poinformował na swojej oficjalnej stronie klub z Wrocławia.
Jednocześnie Serb podpisał z wrocławianami umową obowiązującą do końca tego roku, dzięki czemu klub będzie miał możliwość przeprowadzenia transferu definitywnego zawodnika. Pierwszeństwo w sprowadzeniu Sotirovicia będzie miała jednak Jagiellonia.

Na to, że Sotirović opuści Wrocław zanosiło się już od dłuższego czasu. Zawodnik podpadł na zagranicznym zimowym zgrupowaniu trenerowi Śląska Orestowi Lenczykowi i dyscyplinarnie został odesłany do Polski. W niedawnym wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu" zarzekał się, że zarzuty pod jego adresem to wymysł Lenczyka, któremu zależało na tym, aby go upokorzyć. - Ten człowiek robił wszystko, żeby się mnie pozbyć - mówił piłkarz.

Do Białegostoku Sotirović został sprowadzony w trybie awaryjnym. W drużynie z Podlasia ma zastąpić pozyskanego zimą Bartłomieja Grzelaka, który w ostatni weekend (ligowy mecz właśnie ze Śląskiem został przeniesiony) podczas sparingu z Freskovitą Wysokie Mazowieckie doznał zerwania ścięgna Achillesa i w tym sezonie na boisko już nie wybiegnie.

W porozumieniu pomiędzy klubami ustalono, że Sotirović nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu ze Śląskiem, które odbędzie się 8 marca.

Serb nie dla Arki

Jagiellonia nie była jedynym zespołem, który miał ochotę na sprowadzenie Serba. W grę wchodził również jego angaż w Gdyni. - No to mam problem i nie wiem, co zrobić. Z Jagą wywalczyłem awans do Ekstraklasy, teraz jakbym zdobył mistrzostwo, to byłoby coś niesamowitego. Z Arką jestem już dogadany. Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o fakt, że w zasadzie doszliśmy z Gdynią do porozumienia - mówił jeszcze w niedzielę Serb. Ostatecznie wybrał jednak ofertę z Białegostoku.

Wygraj Ligę. Cikosz i Wilk najlepsi w 16. kolejce ?


Więcej o: