Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Grzelak oficjalnie w Jagiellonii. Burkhardt wykupiony z Metalista

Bartłomiej Grzelak, występujący ostatnio w Sybirze Nowosybirsk, podpisał półtoraroczny kontrakt z liderem Ekstraklasy. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. Na trzy lata z białostoczanami związał się też Marcin Burkhardt.
Przypomnij sobie ostatnią bramkę Grzelaka w Ekstraklasie ?

Jak kilka dni temu mówił zawodnik, oprócz mistrzowskich aspiracji Jagiellonii, mocnym argumentem za przeprowadzką do Białegostoku była osoba Michała Probierza. - Miło wspominam współpracę z Michałem Probierzem jeszcze z Widzewa, choć trwała tylko pół roku. Pokazałem się na tyle, że trafiłem do Legii - wspomina Grzelak.

29-letni napastnik w 85 meczach rozegranych do tej pory w ekstraklasie strzelił 19 goli. Wcześniej reprezentował barwy Orlenu Płock, Widzewa Łódź i Legii Warszawa.

Burkhardt z trzyletnim kontraktem

Poza Bartłomiejem Grzelakiem, Jagiellonia pozyskała też Marcina Burkhardta, który wcześniej występował w Białymstoku na zasadzie wypożyczenia.

- Doszliśmy do porozumienia z Metalistem Charków w sprawie transferu definitywnego Marcina i podpisaliśmy trzyletni kontrakt z zawodnikiem, który barwy Jagiellonii reprezentował już przez ostatni rok - poinformowała Agnieszka Syczewska, dyrektor zarządzający Jagiellonii Białystok.

Szwajcearski napastnik w polskiej Ekstraklasie? ?