T-Mobile Ekstraklasy. Świetny mecz Śląska, twierdza Białystok zdobyta

Jagiellonia Białystok
0
Śląsk Wrocław
2
Śląsk pokonał Jagiellonię Białystok 2:0 i potwierdził, że swoje mecze potrafi wygrywać w efektownym stylu. To pierwsza porażka piłkarzy Czesława Michniewicza na własnym boisku w tym sezonie. Podopieczni Oresta Lenczyka pewnie kroczą po mistrzostwo jesieni.
W pierwszej połowie nie padł żaden gol, ale mecz mógł się podobać. Szczególnie Śląsk pokazał bardzo dużo jakości. Wrocławianie mieli pomysł na grę, wielokrotnie potrafili zaskoczyć rywala i zepchnąć go do głębokiej defensywy. Po pierwszych minutach Śląsk mógł wygrywać już 2:0. Najpierw w 50. sekundzie Diaz umieścił piłkę w siatce, ale sędzia pokazał pozycję spaloną. Decyzja arbitra była jednak kontrowersyjna. Dwie minuty później Argentyńczyk stanął oko w oko z Ptakiem, ale przegrał pojedynek indywidualny. - Śląsk dominuje, dobrze, że nie straciliśmy bramki - powiedział w przerwie Grzegorz Bartczak.

W drugiej połowie Śląsk potwierdził swoją dominację. W środku pola dominowała trójka Mila - Dudek - Elsner. Wrocławianie w całym mecze oddali aż 22 strzały na bramkę rywala. Dla porównania Jagiellonia tylko 8 razy próbowała zaskoczyć Gikiewicza. Pierwszy gol dla zespołu Lenczyka padł po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Mila, w polu karnym najwyżej wyskoczył Fojut i strzałem głową pokonał Ptaka. W doliczonym czasie gry po pięknej akcji Kaźmierczaka i Soboty i dośrodkowaniu tego drugiego bramkę samobójczą strzelił Cionek. Śląsk mógł wygrać wyżej, ale po strzale Pietrasiaka piłka uderzyła w słupek, a po dwóch strzałach Kaźmierczaka, skórę Jagiellonii ratował Ptak.

Śląsk powiększył swoją przewagę nad wiceliderem do ośmiu punktów.