Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Działacz Ruchu o prezesie Górnika: takie słowa nie przystoją

Łukasz Mazur, prezes zabrzańskiego klubu, po raz kolejny podpadł na Cichej
Wypowiedź Mazura dla "Gazety", w której sternik Górnika ocenił, że Ruch prezentował w Wielkich Derbach Śląska "antyfutbol", zdenerwowała działaczy niebieskich.

Dariusz Smagorowicz, przewodniczący rady nadzorczej Ruchu, podkreśla, że to słowa kibica, a nie odpowiedzialnego prezesa. - To nie przystoi. Takie zachowanie niepotrzebnie podsyca niezdrowe emocje - mówi.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Podczas poniedziałkowego meczu Młodej Ekstraklasy pomiędzy Ruchem a Górnikiem, fani chorzowskiej drużyny obrażali Mazura. Zapowiadają też "gorące" przywitanie prezesa podczas wiosennego, rewanżowego meczu ekstraklasy na Cichej. - Szanujmy się. Czy musi dojść do tragedii, żeby działacze zdobyli się na powściągliwość w swoich sądach? Czy o taką reklamę chodzi sponsorującej zabrzański klub firmie Allianz? - pyta Smagorowicz.

- Porażka w Zabrzu boli, bo tak naprawdę wcale nie byliśmy gorszą drużyną. A Górnikowi proponuję spojrzeć za siebie. Ostatnim razem, gdy zabrzanie pokonali Ruch, strzelając jedynego gola po uderzeniu z rzutu wolnego, to na koniec sezonu pożegnali się z ekstraklasą. Historia lubi się powtarzać... - zawiesza głos działacz niebieskich.