Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Będą nowe akcje Ruchu. Nawet za 10 mln zł!

Uchwałę o nowej emisji akcji podjęło w środę walne zgromadzenie akcjonariuszy niebieskiej spółki.
Udziałowcy zadecydowali też o powiększeniu składu rady nadzorczej. Dotąd to gremium tworzyły cztery osoby: Dariusz Smagorowicz (przewodniczący) oraz Mariusz Klimek, Janusz Paterman oraz Krzysztof Łasak. Teraz skład rady uzupełnili Dariusz Gęsior oraz Mariusz Jabłoński.

Gęsior to były piłkarz, a ostatnio menedżer niebieskich. - Nie tylko świetnie zna się na sporcie, ale i na finansach - charakteryzuje Paterman. Gęsior rzeczywiście jest znany w środowisku sportowców jako specjalista od inwestycji giełdowych.

Jabłoński to 43-letni prawnik, m.in. wiceprezes Centrozapu. - To przede wszystkim człowiek oddany Ruchowi. Przed laty współpracowaliśmy już w prezydium chorzowskiego klubu - przypomina Paterman.

Równie ważna informacja dotyczy finansów. - Walne zgromadzenie podjęło uchwałę o emisji nowych akcji. Ich wartość może sięgnąć nawet 10 mln zł. Dzięki temu podwoi się kapitał klubu - podkreśla Smagorowicz.

Informowaliśmy już, że zakupem akcji (nieoficjalnie mówi się, że na poziomie około 2 mln zł) jest zainteresowana powiązana z Centrozapem spółka CentroPromSport. Przypomnijmy, że Centrozapem kieruje Ireneusz Król, niedoszły właściciel GKS-u Katowice.

Podczas spotkania nie poruszano tematu ew. sprzedaży akcji Mariusza Klimka, którymi jest zainteresowany Paterman. - Plan walnego był znany od 26 dni i nie było potrzeby go zmieniać - wyjaśnia Smagorowicz. Dodajmy, że rozmowy mają być kontynuowane po powrocie Klimka z Chin.