Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawni mistrzowie zagrają na Cichej

W tym roku mija 20, a także 30 lat od dwóch ostatnich mistrzowskich tytułów niebieskich. Na Ruchu postanowili to uczcić jubileuszowym meczem.
W organizację spotkania zaangażował się Dariusz Gęsior - piłkarz mistrzowskiej ekipy z roku 1989, a dziś działacz niebieskich. - Rok się kończy, a na kolejną okrągłą rocznicę nie ma co czekać - uśmiecha się.

Gęsior zdradza, że jest już po rozmowach z władzami Chorzowa i wstępnie ustalono, że mecz odbędzie się na Cichej w czwartek 3 grudnia.

- Mistrzowski zespół z roku 1979 połączyłby siły z drużyną z roku 1989 i zagralibyśmy przeciwko reprezentacji Śląska. To na razie plany. Najbliższe dni pokażą, czy uda się je zrealizować - mówi Gęsior, który zaczął już obdzwaniać kolegów. - Termin pasuje Krzyśkowi Warzysze i Mirkowi Bąkowi. Liczę, że inni też nie zawiodą i kibice przypomną sobie piłkarzy, których dopingowali przed laty - mówi Gęsior.

Niecodzienny mecz planuje też pierwszy zespół niebieskich, który ma się zmierzyć w listopadzie z Arminią Bielefeld - na dziś liderem 2 Bundesligi. Spotkanie miałoby się odbyć 16 listopada w czasie przerwy w rozgrywkach. - Na razie jeszcze czekamy na oficjalne potwierdzenie niemieckiego klubu - informuje Mariusz Gudebski, rzecznik prasowy Ruchu. Dodajmy, że spotkanie ma zostać rozegrane w Niemczech.