Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niedzielan już gra dla Ruchu Chorzów

W sparingu z Wisłą Płock w niebieskich barwach zadebiutował Andrzej Niedzielan. - Walczę o miejsce w podstawowym składzie. Za darmo na pewno go nie dostanę - komentował piłkarz.
W ostatnich sparingach przed startem ligi chorzowianie musieli sobie radzić bez słowackiego pomocnika Gabora Straki, który nabawił się kontuzji we wcześniejszym meczu z Odrą Wodzisław.

Lekarze twierdzą, że uraz pachwiny nie jest poważny, ale warto przypomnieć, że Słowak ciągle ma problemy ze zdrowiem.

Alternatywą dla Straki jest Maciej Scherfchen, ale po powrocie z Arki Gdynia i dłuższych wakacjach, ma zaległości treningowe. Ponadto piłkarz powtarza, że wciąż myśli o wyjeździe do zagranicznego klubu.

W sparingu z Wisłą Płock w niebieskich barwach zadebiutował Andrzej Niedzielan. - Walczę o miejsce w podstawowym składzie. Za darmo na pewno go nie dostanę - komentował. - Liczę na to, że Andrzej będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Jest w dobrej formie - mówił trener Waldemar Fornalik, który martwił się zerową skutecznością swoich piłkarzy.

W drugim sobotnim sparingu Ruch, złożony tym razem z młodzieży i rezerwowych, okazał się za słaby dla Rozwoju Katowice. - Powinniśmy wygrać wyżej, ale brakowało nam zimniej krwi i ostatniego podania - ocenił Damian Galeja, trener Rozwoju, który w 1996 zdobył z Ruchem Puchar Polski.

Ruch Chorzów - Wisła Płock 0:0

Ruch: Pilarz (65. Perdijić) - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Brzyski - Grzyb, Pulkowski (55. Nowacki), Baran, Balaz (46. Jakubowski) - Fabusz (46. Janoszka), Niedzielan (65. Sobiech).

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Maciongowski (20.), 1:1 Sobaczak (30.), 1:2 Giesa (80.)

Ruch: Struski (46. Matras) - Rygielski, Kieruzel (46. Kuzia), Stawarczyk (46. Szczypior), Lesik - Marcinkiewicz, Scherfchen (46. Czaicki), Starzyński (46. Jarecki), Feruga (46. Brzozowski) - Sobiech (46. Stefański), Sobczak (65. Flis).