Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch żegna doświadczonych piłkarzy

Klub nie przedłuży kontraktów z Remigiuszem Jezierskim i Robertem Mioduszewskim
Nowego kontraktu nie podpisze też Grzegorz Domżalski. - Wszystkim mamy sporo do zawdzięczenia. Remek i Grzegorz pomogli nam awansować do ekstraklasy, Robert nie tylko bronił, ale i szkolił naszą młodzież - przypomina Mirosław Mosór, dyrektor sportowy klubu.

Kolejnych sześciu zawodników niebieskich znalazło się na liście transferowej. Klub będzie szukał nowych drużyn dla Jovana Ninkovicia (działacze starają się wypożyczyć Serba niemal co pół roku), Bartłomieja Babiarza, Michał Brzozowskiego, Grzegorza Goncerza, Radosława Mikołajka i Brazylijczyka Lilo (trzej ostatni już ostatnio grali w innych klubach na zasadzie wypożyczenia). Zgodnie z naszymi informacjami na Cichą wracają Marcin Sobczak (ostatnio GKS Bełchatów) i Daniel Feruga (GKS Jastrzębie).

Szanse na podpisanie umów mają Ireneusz Adamski i Wojciech Grzyb, którym też kończą się umowy. - Z Wojtkiem już rozmawiamy. Adamski jest na razie na urlopie, ale trenerzy też widzą dla niego miejsce w składzie - zapewnia Mosór. Działacze negocjują już z nowymi zawodnikami. Nie ma wśród nich Brazylijczyków, o których poinformował sam klub. - Takich ofert otrzymujemy od kilku do kilkunastu dziennie - zdradza dyrektor.

Piłkarze wznowią treningi 22 czerwca (od 29 czerwca do 8 lipca będą na zgrupowaniu w Wiśle). W planach mają sparingi ze słowackim Tatranem Presov, Sandecją Nowy Sącz, Widzewem Łódź, Odrą Wodzisław i Jagiellonią Białystok.

4 lipca Ruch miał zagrać towarzyskie spotkanie, które uświetni 90-lecie Ruchu Radzionków, ale według terminarza w tym terminie zmierzy się z Sandecją. - Nie wykluczone, że tego dnia zagramy na dwa składy - mówi Mosór. - Tylko, żeby ten silniejszy przyjechał do Radzionkowa - dodaje Tomasz Baran, prezes klubu z Radzionkowa. - Zależy nam, żeby jubileusz uświetnił właśnie mecz z Ruchem. Niestety, urlopowy okres nie sprzyja ustaleniu terminu, który odpowiadałby piłkarzom obu drużyn - przyznaje.