Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prokuratura osłabiła Ruch przed meczem sezonu

Chorzowscy piłkarze pojechali do Gdyni bez Ireneusza A., stoper niebieskich został zatrzymany w związku z aferą korupcyjną.
O tym, że Ireneusz A. może mieć problemy w klubie zaczęto plotkować w środowe popołudnie. Doświadczony obrońca był wyznaczony do udziału w przedmeczowej konferencji prasowej, ale gdy na Cichą zaczęli się już zjeżdżać dziennikarze, zadzwonił do rzecznika klubu i poinformował - nie podając powodu - że jego niestety nie będzie. Piłkarz nie wziął też udział w treningu.

W czwartek tajemnica się wyjaśniła. Policja poinformowała, że Ireneusz A. został zatrzymany razem z Tomaszem M. (Odra Wodzisław) i Jackiem B. (Śląsk Wrocław) w sprawie afery korupcyjnej. Zarzuty wobec trójki piłkarzy maja dotyczyć czasu, gdy reprezentowali Górnika Polkowice. Zatrzymanie Ireneusza A. to dla niebieskich duży problem. Doświadczony stoper był pewniakiem do gry na środku obrony w piątkowym meczu z Gdyni. Spotkanie z Arką prawdopodobnie przesądzi o tym czy Ruch utrzyma się w ekstraklasie. - Jest problem, tym bardziej, że kontuzję wciąż leczy Maciej Sadlok. Na szczęście w kadrze mamy jeszcze kilku piłkarzy, którzy mogą zagrać na tej pozycji - mówi dyrektor Mirosław Mosór. W parze z Rafałem Grodzickim powinien zagrać Piotr Kieruzel, ale trenerzy mogą też postawić na Grzegorza Barana.

Na Cichej czekają na oficjalny komunikat w sprawie Ireneusza A. ale trudno przypuszczać, żeby 35-letni piłkarz jeszcze kiedyś zagrał w niebieskiej koszulce. Tym bardziej, że w czerwcu kończy się jego kontrakt. Do Gdyni nie pojechał też kontuzjowany Marcin Zając (interesuje się nim ŁKS Łódź) oraz pauzujący za kartki Gabor Straka.

Chorzowianie w drodze nad polskie morze zatrzymali się w Gutowie Małym, gdzie trenowali w czwartkowe przedpołudnie. - Spotkanie z Arką to dla nas mecz rundy! Wiemy jaka jest stawka. Tylko zwycięstwo przybliży nas do utrzymania w ekstraklasie - podkreśla Grodzicki. Arka jest w takiej samej sytuacji jak Ruch. - Obydwa zespoły są pod olbrzymią presją. Ruch gra lepiej na wyjazdach i to może być nasz atut - dodaje trener Waldemar Fornalik. Początek piątkowego meczu o godzinie 17.45.