Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Fiorentina zagra z Milanem. W bramce Boruc, czy Frey?

PRZEGLĄD PRASY: W niedzielę Fiorentina podejmie na własnym boisku lidera Serie A - AC Milan. Nie wiadomo jeszcze kto zagra w bramce gospodarzy. Szansę na występ ma Sebastien Frey, który od października leczył kontuzję kolana. Zdaniem włoskich ekspertów to Francuz powinien być pierwszym bramkarzem Fiorentiny.
Tydzień wcześniej Sebastien Frey bronił bramki drużyny młodzieżowej Fiorentiny w wygranym 3:1 meczu z Bologną. To sygnał, że Francuz może wkrótce wrócić do bramki drużyny seniorów.

Od października Frey leczył uraz kolana, a podstawowym bramkarzem w tym czasie był Artur Boruc. Już w niedzielę w meczu z Milanem ta sytuacja może ulec zmianie. - Nie ma co porównywać. Frey to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie i nieraz udowadniał swoją klasę. Boruc udane parady przeplata wpadkami - stwierdził Enrico Albertosi, były bramkarz reprezentacji Włoch.

Odmienne zdanie mają kibice zespołu. W sondzie na portalu violanews.com 50% kibiców jako pierwszego bramkarza Fiorentiny wskazało właśnie Polaka. Frey otrzymał 30% poparcia, a Brazylijczyk Neto pozostałe 20%.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Artur Boruc wyceniany jest obecnie na 5 milionów euro. Frey wart jest ponad dwa razy więcej (12 mln).

Fiorentina zagra z Milanem w niedzielę o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl.

Jednym z 10 najgorszych transferów Serie A został Kamil Glik»


Więcej o: