Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga grecka. "Tyran z Kavali" zwolnił Henryka Kasperczaka

Henryk Kasperczak został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Kavali - podał za pośrednictwem greckich mediów serwis 90minut.pl.
Henryk Kasperczak przejął drużynę Kavali 17 listopada 2010 roku. Zespół zajmuje obecnie piąte miejsce w greckiej Ekstraklasie, tracąc do lidera - Olympiakosu Pireus - aż 24 punkty.

Następcą Polaka ma być Grek Ioannis Matzourakis.

Trener Kasperczak był na cenzurowanym już od dłuższego czasu. Znany ze swojego despotycznego charakteru prezes Makis Psomadis, nie gwarantuje w Kavali swobody pracy.

- Trener nie ma nic do powiedzenia. Tu nic się nie dzieje bez zgody właściciela klubu - wspominał w rozmowie z Przeglądem Sportowym były gracz Kavali, Patryk Aleksandrowicz.

Psomadis jest greckim odpowiednikiem Józefa Wojciechowskiego, choć reakcje Greka wywołują większe skandale. Warto zaznaczyć, że greckie media nie nagłaśniają dziwnej sytuacji w szatni Kavali, ponieważ Psomadis notorycznie (i skutecznie) straszy sądem. Właściciel ustala skład drużyny, często zabiera głos podczas treningów. W rzeczywistości krewki prezes nie pozwalał pracować Henrykowi Kasperczakowi, a mimo tego wymagał dobrych wyników."Wszyscy go chwalą" - Podolski o Peszce ?