Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy za granicą. Hiszpańskie media: Dudek szuka klubu w Anglii i Rosji

Jerzy Dudek nie ma szans na regularne występy w Realu Madryt. Polski bramkarz coraz częściej jest już numerem 3 między słupkami ?Królewskich?. W pierwszym składzie niezmiennie gra Iker Casillas, a na ławce siada młody Antonio Adan. Jak donosi hiszpański portal fichajes.net, Polak szuka sobie klubu w Anglii i Rosji.
Jerzy Dudek wystąpił w oficjalnych meczach Realu Madryt zaledwie 11 razy. 38-letni bramkarz ma przed sobą jasny cel: znaleźć się w kadrze na EURO 2012. Aby tak się stało, Dudek musi regularnie występować w meczach o stawkę. W Madrycie takiej szansy nie ma, ponieważ pierwszym bramkarzem jest jeden z najlepszych golkiperów na świecie Iker Casillas.

Portal fichajes.net donosi, że największe szanse na zatrudnienie Dudek ma w Anglii i Rosji. Polak, pamiętany przede wszystkim z postawy w wygranym przez Liverpool finale Ligi Mistrzów z Milanem, jest na Wyspach uznaną marką. Już w zeszłym roku ofertę składał Bolton Wanderers, ale wtedy władze Realu obiecały Dudkowi częstsze występy. Słowa nie dotrzymały.

Znakomitym miejscem dla 38-letniego bramkarza może być też Rosja. Duże pieniądze, solidny poziom sportowy - to wszystko może stworzyć dobre warunki dla Polaka.

Nie tak dawno kontrakt z rosyjskim klubem Andżi Machaczkała podpisał były gwiazdor Realu Madryt Brazylijczyk Roberto Carlos.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?