Serie A. Dwie kluczowe interwencje Boruca

Serwis goal.com ocenił zawodników meczu Palermo - Fiorentina (2:4). Jedną z kluczowych postaci w składzie przyjezdnych był Artur Boruc, który otrzymał notę 7/10.

Zobacz bramki z meczu na Zczuba.tv

Fiorentina, z Arturem Borucem w składzie, po dramatycznym spotkaniu pokonała na wyjeździe 4:2 Palermo. Polak dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki - w 7. i 48. minucie - ale nie zawinił przy żadnym ze strzałów. Popisał się za to kilkoma dobrymi interwencjami, a dwie z nich oceniający dziennikarze uznali za "kluczowe".

- Zaliczył dwie kluczowe obrony w drugiej połowie. Jedną po strzale Nocerino w 63. minucie, a drugą przy próbie Ilicicia w 65. Jego pewność w bramce Fiorentiny rośnie z każdym meczem - napisał goal.com i wystawił Polakowi "siódemkę".

Wyżej w drużynie przyjezdnych oceniono tylko strzelca czwartej bramki Riccardo Montolivo (8/10) oraz Michele Camporese (7,5/10), którego wybrano graczem meczu. Na identyczne jak Boruc noty zasłużyli Alberto Gilardino i rezerwowy Adem Ljajic.

Najsłabszym graczem Vilo uznano Manuela Pasquala - dostał "piątkę".