Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawid Janczyk bliski kontraktu w Rosji

Krylia Sowietow Samara są bliscy podpisania kontraktu z Dawidem Janczykiem. Gazeta ?Komsomolskaja Prawda? nazywa potencjalny transfer najgłośniejszym wydarzeniem w przerwie międzysezonowej. Polak w najbliższym czasie dołączy do zespołu na Cyprze, gdzie Rosjanie przebywają obecnie na obozie treningowym.
- Rzeczywiście, interesujemy się Dawid Janczykiem - powiedział prezes "Kryliew" Wiktor Razwiejew. - Potrzebujemy "ostrego" napastnika. Ale najpierw zobaczymy, w jakiej formie jest ten piłkarz.

Dawid Janczyk w Rosji nie jest anonimową postacią dzięki grze w zespole CSKA Moskwa, dokąd przeszedł w 2007 roku z Legii Warszawy. Rosjanie wyłożyli wówczas na Polaka rekordową sumę 4.2 miliona euro. "Komsomolskaja Prawda" przypominając czytelnikom sylwetkę Janczyka nazywa Polaka jednym z najbardziej obiecujących napastników Europy, po tym jak w 2006 roku zabłysnął na młodzieżowych MŚ.

W CSKA Janczyk strzelił jednak zaledwie jednego gola rzadko pojawiając się na murawie. W wyniku słabej formy 23-latka, został on wypożyczony do belgijskiego Lokeren , a stamtąd trafił do Germinal.

Oprócz Janczyka rosyjski klub ma przetestować w najbliższym czasie Nigeryjczyka Uche Nwofora oraz Rosjanina Sergieja Sypatowa, który jest wychowankiem samarskiego klubu, ale gra obecnie w rezerwach CSKA.

Liga rosyjska. Gullit: Życie jest pełne niespodzianek ?