Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kuszczak: Jestem w stanie zastąpić van der Sara

W obliczu choroby Edwina van der Sara, Tomasz Kuszczak w ostatnich tygodniach regularnie występuje w pierwszym składzie Czerwonych Diabłów. Po udanych występach zadeklarował, że chce być numerem jeden w Manchesterze, gdy Holender z końcem sezonu zakończy karierę.
Z.czuba.tv: Zobacz jak bronił Kuszczak przeciwko Liverpoolowi ?

W tym sezonie pierwszy raz w ligowym meczu Kuszczak zagrał w noworocznym spotkaniu przeciwko West Bromwich. Od tego meczu Manchester odniósł same zwycięstwa, ale czyste konto naszemu bramkarzowi udało się zachować tylko w ostatnim - niedzielnym - pojedynku Pucharu Anglii przeciwko Liverpoolowi (1:0).

Obdarzony zaufaniem przez Aleksa Fergusona Polak ma nadzieję, że między słupkami pozostanie na dłużej. Van der Sar po obecnym sezonie zamierza zakończyć karierę i Kuszczak znów zapowiada, że chce być pierwszym bramkarzem Manchesteru. I to przez długi czas.

- Chcę pokazać, że jestem w stanie zastąpić Edwina. My, młodzi zawodnicy powinniśmy być na to gotowi. Kiedy dostaję szansę, muszę zaprezentować się jak najlepiej - powiedział Polak.

W poprzednim tygodniu Kuszczak jasno deklarował, że jeżeli nie będzie pierwszym bramkarzem Czerwonych Diabłów, pożegna się z Old Trafford. - Najważniejsze jest to, bym regularnie występował na boisku - powiedział .

Według najnowszych doniesień angielskiej prasy, teraz zainteresowane jest nim Leicester City. Do 12. drużyny Championship (zaplecze Premier League), miałby zostać wypożyczony. - Dużo spekuluje się o mojej przyszłości, ale ja wciąż mam nadzieję, że dostanę więcej szans na grę - powiedział po meczu z Liverpoolem zawodnik.

- W tym klubie zawsze była i będzie rywalizacja o miejsce w składzie. Taki jest futbol. Kiedy będę miał okazję do gry, mam zamiar spisywać się jak najlepiej. To może zapewnić mi przyszłość na Old Trafford - stwierdził Kuszczak.

Kto za Van der Sara?

Wicemistrz Anglii już zdążył wzmocnić obsadę własnej bramki. Norweg Anders Lindegaard dołączył niedawno do drużyny Alexa Fergusona i w przyszłym sezonie będzie walczył o pierwsze miejsce w składzie. Niewiadomo kto będzie największym rywalem Lidegaarda. Po zakończeniu obecnego sezonu karierę kończy Edwin van der Sar. Wielu światowej klasy bramkarzy łączy się z klubem z Old Trafford. Mówi się, że Manchester zagiął parol na Maartena Stekelenburga z Ajaksu Amsterdam. Poważnymi kandydatami na bramkarzy United są także Manuel Neuer i David de Gea.

Maradona dostał propozycję pracy w Prmier League  ?