Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Jest oferta dla Kuszczaka

Jak poinformował angielski dziennik ?Daily Mail?, Leicester wysłało do Manchesteru United zapytanie o możliwość wypożyczenia polskiego bramkarza Tomasz Kuszczaka.
28-letni Kuszczak jest zawodnikiem Manchesteru od 2006 roku, ale gra niewiele. - Chciałbym grać regularnie. Muszę dowiedzieć się, jakie plany wiąże ze mną Alex Ferguson - czy chce żebym grał, czy jednak zamierza mnie sprzedać. Najważniejsze jest jednak to, bym regularnie występował na boisku - powiedział niedawno polski bramkarz.

Zgłosił się po niego klub angielskiej ligi Championship (bezpośrednie zaplecze Premier League) Leicester City. Po 26 kolejkach zajmuje 12. miejsce, z czterema punktami straty do ostatniej pozycji premiowanej miejscem w barażach. Trenerem klubu jest Szwed Sven-Goran Eriksson, były selekcjoner reprezentacji Anglii i Meksyku.

Kto za Van der Sara?

Wicemistrz Anglii już zdążył wzmocnić obsadę własnej bramki. Norweg Anders Lindegaard dołączył niedawno do drużyny Alexa Fergusona i w przyszłym sezonie będzie walczył o pierwsze miejsce w składzie. Niewiadomo kto będzie największym rywalem Lidegaarda. Po zakończeniu obecnego sezonu karierę kończy Edwin van der Sar.

Wielu światowej klasy bramkarzy łączy się z klubem z Old Trafford. Mówi się, że Manchester zagiął parol na Maartena Stekelenburga z Ajaksu Amsterdam. Poważnymi kandydatami na bramkarzy United są także Manuel Neuer i David de Gea.

Udany mecz Kuszczaka ?