Serie A. Artur Boruc najlepszy z Fiorentiny. Ale nie najlepszy bramkarz meczu

Według zagranicznego portalu goal.com w hicie kolejki Serie A Artur Boruc był najlepiej spisującym się na boisku piłkarzem Fiorentiny. Uzyskał ocenę 7. Zebrał też najwięcej (56) pozytywnych komentarzy. Podopieczni Sinisy Mihajlovica przegrali 0:1 z AC Milanem, głównie dzięki spektakularnym interwencjom Christiana Abbiattiego.

Zobacz bramkę Ibrahimovica na Zczuba.tv ?

Tak relacjonowaliśmy na żywo >

"Polski golkiper popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami, ale szans przy strzale Szweda nie miał. Dwoił się i troił, pechowo znalazł się po stronie przegranych" - brzmi ocena Goal.com.

Przed meczem nie tylko polskie, ale i włoskie media przypominały świetne pojedynki jakie toczył z Milanem Artur Boruc jeszcze jako bramkarz Celticu Glasgow. Polski golkiper nie rozczarował, i w kilku sytuacjach popisał się znakomitymi interwencjami.

Już w pierwszej minucie Polaka zmusił do wysiłku Daniele Bonera, ale Boruc wyciągnął się jak struna i wybił piłkę. Gdy wydawało się, że do przerwy nie padnie bramka, Ibrahimovic przewrotką pokonał bramkarza Fiorentiny.