Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy za granicą. Załuska ma nowego rywala

Po odejściu Artura Boruca Łukasz Załuska wskoczył do pierwszego składu Celticu Glasgow. Może się jednak okazać, że nie na długo. Polak popełnia błędy, a Celtic zdecydował się wzmocnić rywalizację wypożyczając z Newcastle ponad dwumetrowego Frasera Forstera.
Po odejściu Artura Boruca trener Neil Lennon szukał gracza, który wzmocniłby rywalizację na pozycji bramkarza. Bliski przejścia do Glasgow był David James, który ostatecznie zagra w Bristol City. Zamiast niego sięgnięto po Frasera Forstera.

Fraser Forster jest graczem Newcastle, ale nie ma na koncie ani jednego meczu w Premier League. Był wypożyczany do Stockport County i Bristol Rovers, gdzie grał sporadycznie. Dopiero w ubiegłym sezonie bronił regularnie w barwach Norwich City. Ma aż 201 centymetrów wzrostu.

Forster będzie występował w Celticu przez rok. Podpisze umowę po przejściu testów medycznych zaplanowanych na poniedziałek. - Jest dużym chłopakiem, bardzo polecanym, sam oglądałem go parę razy - komplementował nowego zawodnika Lennon. - Jedynym co można mieć przeciwko niemu to młody wiek, ale poza tym ma wszystkie cechy których oczekuje się od bramkarza - dodał.

"Herald Scotland" dodaje, że Łukasz Załuska nie zachwyca, odkąd zastąpił w pierwszym składzie Artura Boruca, po jego odejściu do Fiorentiny. W wygranym 4:0 meczu z St. Mirren zachował czyste konto, ale zawdzięcza to niefrasobliwości Seana Lyncha, który strzelił zbyt lekko po tym jak Polak wybił mu piłkę pod nogi.

Karne powinien strzelać Giggs ?