Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Janota przeszedł do Go Ahead Eagles

Reprezentant polskiej reprezentacji do lat 21 Michał Janota przeszedł z Feyenoordu Rotterdam do drugoligowego Go Ahead Eagles. Z klubem zarządzanym przez byłych reprezentantów Holandii, Marca Overmarsa i Paula Bosvelta, związał się dwuletnią umową.
Kontrakt ma tez opcję przedłużenia go na trzeci sezon. - To dobry zespół, w którym mam nadzieje zrobić kolejny krok na drodze mojego rozwoju - powiedział 19-letni Janota na stronie Feyenoordu. - Gra tam paru zawodników którzy mogą mi pomóc rozwinąć się. Myślę, że to dobry krok - dodał.

- Żałuję, że muszę odchodzić, bo spędziłem z klubem cztery piękne lata. Zdobyłem wiele doświadczeń, miałem też okazję zagrać w pierwszym zespole - wspomina Polak. Janota rozegrał sześć meczów w pierwszej lidze holenderskiej. Grał też w Pucharze UEFA przeciw Lechowi Poznań.

W ostatnim sezonie był wypożyczony do Excelsioru, dla którego strzelił siedem bramek w 29 spotkaniach. Został nominowany do nagrody najlepszego młodego zawodnika drugiej ligi holenderskiej.

Klub zarządzany przez gwiazdy

37-letni Overmars i trzy lata starszy Bosvelt łącznie w reprezentacji Oranje rozegrali 110 meczów. Ich piłkarska przygoda rozpoczęła się właśnie w Go Ahead Eagles. To klub ze 100-tysięcznego Deventer, który ma na koncie cztery tytuły mistrza kraju, ale wszystkie zdobyte przed II Wojną Światową. Holenderskie gwiazdy na początek chcą wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej, a w zrealizowaniu zadania ma pomóc młody polski snajper. 

Z Grecji do Turcji przechodzi Michał Żewłakow ?