Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Seaman chwali Fabiańskiego i Szczęsnego

Były bramkarz reprezentacji Anglii i Arsenalu Londyn - David Seaman bardzo pochlebnie wypowiada się o polskich bramkarzach z drużyny "Kanonierów". W wywiadzie dla portalu Sport.co.uk, Anglik nazywa Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego "wielkimi talentami", do których należy przyszłość. Tego drugiego Seaman określił mianem "fascynującej perspektywy".
Seaman, który bronił bramki Arsenalu przez trzynaście lat, wyraził opinię, że Arsene Wenger nie będzie szukał wzmocnienia na pozycji bramkarza. Spekulacje takie pojawiły się po słabych występach zarówno Manuela Almunii, jak i Fabiańskiego w decydujących meczach sezonu.

75-krotny reprezentant Anglii broni byłego golkipera Legii, który zanotował kilka wpadek w meczach z Blackburn Rovers oraz z Wigan Athletic w lidze angielskiej. - Oni wciąż się uczą, a w szczególności Fabiański - ludzie zapominają jak młody on jest. To wielki talent, ale wciąż potrzebuje rozwoju i większego doświadczenia. To przyjdzie z wiekiem, ale on z pewnością jest uzdolniony - powiedział Seaman.

Były bramkarz dodał, że Almunia będzie miał problemy z wygraniem rywalizacji o miejsce w bramce z Fabiańskim, ale zaznaczył, że w Arsenalu potrzebna jest rywalizacja na każdej pozycji. - To im na pewno wyjdzie na dobre - dodał.

Jeszcze większe pochwały zebrał od Seamana Szczęsny, który ostatnio przebywał na wypożyczeniu w 3-ligowym Brentford. - On jest naprawdę fascynującą perspektywą. Myślę, że może być jeszcze zbyt młody, by wejść od razu do pierwszego składu - bronienie w Arsenalu znacznie różni się od gry w Brentford. Mimo to, jest wielkim wielkim talentem, więc Arsenal ma czterech wyróżniających się zawodników na tej pozycji - zakończył były bramkarz reprezentacji.

"Będę numerem 1 na Euro" - deklaruje Szczęsny »


Więcej o: