Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Franciszek Smuda powołał zawodników z lig zagranicznych

Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał dziesięciu piłkarzy z lig zagranicznych na najbliższe zgrupowanie kadry. Zawodników z polskiej ligi ma podać do 13 maja.
Smuda powołał dziesięciu zawodników grających w ligach zagranicznych na najbliższe zgrupowanie kadry oraz trzy mecze towarzyskie z Finlandią (29.05), Serbią (2.06) i Hiszpanią (8.06).

Zawodnicy grający w polskich klubach zostaną powołani po najbliższych kolejkach ligowych. Lista powołanych zawodników zostanie ogłoszona 13 maja br. Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 25 maja.

Szansę na debiut dostanie 21-letni Adam Matuszczyk. Pomocnik FC Koeln zbiera bardzo dobre recenzje w tym sezonie Bundesligi, ale w kadrze jeszcze nie grał. Ma za sobą cztery mecze w reprezentacji do lat 21.

Zaskakujące jest powołanie dla Łukasza Fabiańskiego, który słabo spisuje się w bramce Arsenalu. W ostatnich dwóch meczach puścił pięć bramek, popełnia katastrofalne błędy, w Anglii za swoją grę jest ostro krytykowany. Smuda postanowił mu zaufać. O miejsce w bramce będzie rywalizował z Tomaszem Kuszczakiem, rezerwowym bramkarzem Manchesteru United.

Powołani piłkarze:

Bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United FC), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn). Obrońcy: Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Michał Żewłakow (Olympiacos CFP), Łukasz Piszczek (Hertha BSC Berlin). Pomocnicy: Rafał Murawski (FC Rubin Kazan), Jakub Błaszczykowski (BV Borussia Dortmund), Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole), Adam Matuszczyk (FC Koln). Napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre).

Nie chcieli wpuścić selekcjonera na stadion Smuda nieznany w Chorzowie »


Więcej o: