Polacy za granicą. Bramka Jelenia daje zwycięstwo Auxerre

Ireneusz Jeleń wrócił na boisko po kontuzji i zdobył bramkę na wagę zwycięstwa1:0 z Valenciennes w meczu 27. kolejki ligi francuskiej.

Zobacz na Zczuba.tv, jak Jeleń dał wygraną Auxerre ?

W 38. minucie Jeleń wykorzystał podanie od Contouta, ograł bramkarza gości Penneteau i skierował piłkę do pustej bramki. Polak miał jeszcze parę okazji na strzelenie drugiego gola, ale jednobramkowe prowadzenie Auxerre utrzymało się do końca meczu. Dariusz Dudka cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Szóste przed 27. kolejką Auxerre wygrało ważne spotkanie. Valenciennes było ósme, z czterema punktami straty do zespołu Dudki i Jelenia. Trzecia kolejna wygrana pozwoli Auxerre zbliżyć się ponownie do czołówki tabeli.

Dla Ireneusza Jelenia występ z Valenciennes był pierwszym po kolejnym nawrocie kontuzji kręgosłupa, z którą reprezentant Polski zmaga się od paru sezonów.

Ostatni występ Jeleń zanotował w 25. kolejce, kiedy po jego bramce Auxerre  pokonało 1:0 Rennes. Już dziesięć minut po końcu meczu Polak poskarżył się  na uraz pleców. Okazał się na tyle poważny, że Jeleń nie zagrał w meczu ligowym z Lille oraz w sparingu drużyny narodowej  z Bułgarią.