Wichniarek zadebiutował w Hercie. Gol Piszczka

Artur Wichniarek, który w piątek przeszedł do Herthy Berlin zadebiutował już w barwach nowego zespołu. W sparingu z Rot Weiss Prenzlau wygranym 5:2 Polak trafił z przewrotki w poprzeczkę i zaliczył asystę. Jedną z bramek dla berlińczyków zdobył inny Polak - Łukasz Piszczek.

Wichniarek zagrał od pierwszej minuty, a jego partnerem w ataku był Brazylijczyk Rafael. On właśnie był autorem pierwszej bramki dla Herthy, która padła już w siódmej minucie. Drugiego gola płaskim strzałem z 14 metrów zdobył Łukasz Piszczek. Działo się to w 13 minucie.

Wichniarek wkładał dużo serca w grę i miał kilka dobrych okazji, trafił nawet z przewrotki w poprzeczkę. Do połowy berlińczycy prowadzili aż 4:1.

Od początku drugiej połowy Polaka zastąpił Bigalke, a w 62 minucie boisko opuścił także Piszczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 5:2. Kolejny sparing Hertha rozegra w środę.

Rot Weiss Prenzlau - Hertha 2:5 (1:4)

Hertha: Drobny (46. Burchert) - Piszczek (62. Perdedaj), Bergen (46. Rodnei), Kaka, Stein (46. Janker) - Hartmann, Cicero (46. Arguez), Nicu, Lucio - Raphael, Wichniarek (46. Bigalke)

Bramki: 0:1 Rafael (7), 0:2 Piszczek (13), 0:3 Nicu (33), 1:3 Kraft (33), 1:4 Hartmann (45), 1: 5 Raphael (57), 2:5 Persecke (86)