Pojedynek polskich bramkarzy w lidze szkockiej, Szamotulski broni karnego

Mimo prowadzenia 2:0 Hibernian ostatecznie zremisował z Dundee United 2:2. Mecz ten był pojedynkiem dwóch polskich bramkarzy - stojącego między słupkami Hibs Grzegorza Szamotulskiego i Łukasza Załuski z United.

Obrona Szmotulskiego na Z czuba.tv >

Po dwóch bramkach strzelonych przez Colina Nilsha w zaledwie 10 minut, Hibernian pewnie prowadził na wyjeździe 2:0. Kiedy Grzegorz Szamotulski obronił karnego wykonywanego przez Craiga Conwaya, wydawało się, że nic już nie odbierze ekipie z Edynburga zwycięstwa.

Prowadzeni przez Craiga Leveina gospodarze nie zamierzali jednak składać broni. Najpierw Kenneth w 53. minucie zdobył bramkę kontaktową, a w 90. minucie stan meczu wyrównał Goodwill.

Drużyna innego polskiego bramkarza w Scottish Premier League, Artura Boruca pewnie pokonała Hamilton 4:0 po golach Vennegoora of Hesselinka, McGeady`ego i dwóch trafieniach Samarasa.

Artur Boruc bliski przejścia do Newcastle United ?