Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Beenhakker chwali Załuskę

- To znakomita wiadomość. Celtic ma teraz kolejnego świetnego bramkarza z Polski - tak Leo Beenhakker skomentował wiadomość o transferze Łukasza Załuski do lidera ligi szkockiej.
Załuska podpisał wstępny kontrakt

Łukasz Załuska podpisał wstępny kontrakt z Celticiem Glasgow. Tym samym dotychczasowy bramkarz Dundee United stał się bezpośrednim zmiennikiem Artura Boruca.

- Łukasz wykonał kawał dobrej roboty dla Dundee United, ale jego decyzja o przejściu do Celticu to świetny ruch - skomentował Beenhakker. - Widziałem Załuskę na naszym ostatnim zgrupowaniu wiążę z nim duże nadzieje. Ma świetne podejście do treningów, to profesjonalista w swoim fachu. Bardzo dobrze wybrał kolejny klub, a i Celtic nie powinien być zawiedzony.

Przyjście Załuski to sygnał że klubu musi sobie szukać Mark Brown, dotychczasowy zmiennik Boruca. Czy oznacza to też zaostrzenie walki o koszulkę z numerem jeden?

- Boruc i Załuska znają się z gry w Legii i w kadrze. To przyjaciele, i nie mam wątpliwości że będą się wzajemnie dogadywać - komentuje Beenhakker. - Wiadomo, w bramce jest miejsce dla jednego zawodnika, ale z mojego punktu widzenia nie jest istotne który z nich nim będzie. Celtic ma dwóch świetnych piłkarzy na pozycji bramkarza i występy jednego z nich to dla mnie dobra wiadomość - kończy Holender.