Bartosz Kapustka wybrany piłkarzem meczu przez kibiców Leicester City

Mimo że Leicester City przegrało z trzecioligowym Millwall (0:1) w 1/8 finału Pucharu Anglii, spotkanie to może okazać się przełomowe dla kariery Bartosza Kapustki na Wyspach. Polak rozegrał świetne zawody i został przez kibiców mistrza Anglii uznany zawodnikiem meczu.

Kapustka po raz drugi od czasu transferu do Leicester rozpoczął mecz pierwszej drużyny Lisów w wyjściowym składzie. Wcześniej zdarzyło się to przy okazji poprzedniej potyczki jego drużyny w Pucharze Anglii, w której po dogrywce zespół Polaka wyeliminował Derby County.

O ile wtedy 20-latek zawiódł i był jednym z najsłabszych zawodników na boisku, tak tym razem zaimponował swoją dojrzałą grą. Pomocnik popisał się kilkoma świetnymi zagraniami i napędzał ataki swojego zespołu. Plac gry opuścił w 64. minucie, zmieniony przez Marca Albrightona.

Postawa Polaka spodobała się fanom Lisów. Na stronie internetowej lokalnej gazety "Leicester Mercury" w sondzie na piłkarza meczu Kapustka otrzymał najwięcej głosów - 26 procent. Polak zaimponował również dziennikarzom oficjalnego klubowego serwisu internetowego, którzy stwierdzili, że na tle kolegów z drużyny wyróżniał się najbardziej. - Zagrał jako klasyczna "dziesiątka" i sprawdził się. Pokazał kilka niezłych podań, ściągał na siebie uwagę obrońców - czytamy na stronie Leicester City.

Porażka z Millwall określona została przez "Leicester Mercury" jako szokująca. Lisy były zdecydowanym faworytem tego starcia, a ostatecznie pożegnały się z rozgrywkami o Puchar Anglii. W drugiej połowie występujący na co dzień w League One zespół, mimo gry w dziesiątkę od 52. minuty, prezentował się lepiej od mistrzów kraju i w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na wagę awansu.