Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grosicki piłkarzem Hull City! Reprezentant Polski zagra w Premier League

Kamil Grosicki przeszedł ostatniego dnia okienka transferowego z Rennes do Hull City. Tym samym pomocnik spełnił swoje marzenie o przenosinach do ligi angielskiej.
We wtorek od godzin popołudniowych zaczęły pojawiać się informacje w mediach francuskich i brytyjskich o negocjacjach pomiędzy Rennes a Hull. Anglicy złożyli klubowi z Bretanii ofertę za Grosickiego opiewającą na 9 mln euro, którą działacze Rennes ostatecznie przyjęli.

Około godz. 18 zawodnik był już widziany na lotnisku w Rennes. W środę drużyna z Bretanii zmierzy się na swoim stadionie z Paris Saint-Germain w Pucharze Francji, dlatego obecność zawodnika na lotnisku tylko potwierdzała wcześniejsze doniesienia o transferze.

Późnym wieczorem Grosicki pojawił się w centrum treningowym Hull, gdzie przeszedł pozytywnie testy medyczne. Z zajmującym 20., ostatnie miejsce w tabeli Premier League zespołem kontrakt podpisał jednak dopiero kilka minut przed zamknięciem okienka.Przypomnijmy, że Grosicki był bliski przenosin do ligi angielskiej już latem ubiegłego roku. Wtedy jedną nogą był w Burnley, ale przez zakulisowe gierki działaczy Rennes transfer upadł na ostatniej prostej, tuż przed zamknięciem letniego okienka.

Do Rennes Grosicki trafił w styczniu 2014 roku. Dla klubu z Bretanii rozegrał łącznie 91 meczów, w których strzelił 13 bramek.Najbardziej absurdalne plotki transferowe wszech czasów! Co oni wymyślali...