Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bartosz Kapustka na liście najbardziej utalentowanych nastolatków prestiżowego "FourFourTwo"

Mimo że Bartosz Kapustka przeżywa trudne początki w Leicester City, według angielskich dziennikarzy wciąż uchodzi za jeden z największych młodych talentów w Europie. Reprezentant Polski znalazł się w zestawieniu prestiżowego magazynu "FourFourTwo".
Dziennikarze z Wysp przygotowali ranking nastoletnich zawodników, którzy wykazują największy potencjał, by stać się w przyszłości gwiazdami światowego futbolu. Kapustka został sklasyfikowany na 16. miejscu. Wśród jego mocnych stron "FourFourTwo" wymienia świetną kontrolę nad piłką, przegląd pola i uniwersalność, dzięki której może grać zarówno na środku pomocy, jak i na bokach. Magazyn podkreśla, że Polak zaliczył bardzo udany występ na Euro 2016, a opinie, że jego transfer do ligi angielskiej nastąpił zbyt szybko, są zdecydowanie przedwczesne.

Były zawodnik Cracovii w rankingu "FourFourTwo" znalazł się w doborowym towarzystwie. W zestawieniu umieszczono m.in. okrzykniętego nowym Ibrahimoviciem Szweda Alexandera Isaka, Norwega Martina Odegaarda z Realu Madryt, o którego podpis na kontrakcie zabiegały największe piłkarskie potęgi, czy też Felixa Passlacka, występującego na co dzień w Borussii Dortmund.

Kapustka do Leicester przeniósł się latem tego roku. Do tej pory nie tylko nie zagrał w żadnym spotkaniu pierwszej drużyny, ale ma też problemy z załapaniem się do meczowej osiemnastki. Zdaniem Claudio Ranieriego, trenera mistrzów Anglii, reprezentant Polski potrzebuje czasu, by zaadaptować się do angielskiego stylu gry.Lista przebojów selekcjonerów Polski wg awansów w rankingu