Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"The Guardian" wybrał 60 największych talentów piłkarskich. Jest Kamil Grabara!

Brytyjski "The Guardian" wybrał 60 największych talentów piłkarskich spośród piłkarzy urodzonych w 1999 roku. Na liście znalazł się jeden Polak, Kamil Grabara.
17-letni bramkarz na początku tego roku przeszedł z Ruchu Chorzów do Liverpoolu. Grabarę chciały także Manchester City oraz Manchester United. - Nie zastanawiałem się długo nad wyjazdem, bo tego typu okazji nie ma się zbyt wiele w życiu, szczególnie, że przedstawione warunki i plany związane z moją osobą były bardzo ciekawe. Nie uważam, żeby było zbyt wcześnie na taki krok, bo jeśli ktoś ma sobie poradzić to poradzi sobie niezależnie od wieku, czego przykładem jest chociażby Wojtek Szczęsny - mówił Polak po transferze.

"Guardian" zauważył, że Grabara wyróżniał się od początku swojej kariery nie tylko ze względu na umiejętności bramkarskie, ale również... rzuty wolne wykonywane w stylu słynnego Jose Luisa Chilaverta. - Czasami kładł się na ziemię gdy nie miał co robić. Ma ponad 2 metry wzrostu, a wciąż rośnie. Zachwycił w Liverpoolu i jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski do lat 19 - napisał brytyjski dziennik.

Na liście największych talentów znaleźli się również inni bramkarze, tacy jak podstawowy piłkarz Milanu i reprezentant Włoch Gianluigi Donnarumma czy golkiper francuskiego Toulouse Alban Lafont, który niedawno zatrzymał Paris Saint-Germain. Pełna lista wraz z opisami każdego piłkarza na stronie "Guardiana".Przekombinował z metodami treningowymi. Filmy porno! Inne pomysły też zadziwiają
Więcej o:
Komentarze (18)
"The Guardian" wybrał 60 największych talentów piłkarskich. Jest Kamil Grabara!
Zaloguj się
 • moharp

  Oceniono 2 razy 2

  Jak talent z Polski to tylko bramkarz. Na podwórku najgorsi grali na bramce.

 • aramba

  Oceniono 2 razy 2

  Nie śledzę aż tak bardzo, żeby tam wszystkich zdolnych juniorów znać, ale przed otwarciem linku do artykułu powtarzałem sobie "byle nie bramkarz, byle nie bramkarz; jakiś skrzydłowy, obrońca, ok, ale byle nie bramkarz...". A Kamilowi życzę powodzenia i samych sukcesów.

 • wilq9

  Oceniono 1 raz 1

  bramkarzy zawsze chwali się w tych drużynach i w tych krajach gdzie nie ma dobrych piłkarzy. Podobnie po meczu, bramkarz chwalony jest wtedy gdy drużyna zagrała słabo. Apeluję do dziennikarzyn sportowych, żeby wreszcie przestali się podniecać kolejnym bramkarskim talentem który ma zbawić polską piłkę, zapamiętajcie sobie: bramkarz w piłce to zupełnie inna dyscyplina sportu! (gra rękami)

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  być talentem to jest piękne ale musisz udowodnić w życiu piłkarskim ten fakt

  Wobec tego powodzenia

 • dar61

  0

  Jeden?
  RP przestaje być zagłębiem golkiperów?

  ***
  '...wiele w życiu, szczególnie, że przedstawione...' [brak szacunku dla zasady przesuwania przecinka]
  >>> wiele w życiu, SZCZEGÓLNIE ŻE przedstawione

  so.pwn.pl/zasady.php?id=629776

  '...bo jeśli ktoś ma sobie poradzić to poradzi sobie niezależnie od...' [antyprzecinkoza]
  >>> poradzić, to

  '...w stylu słynnego Jose Luisa Chilaverta...' [runalduza]
  >>> JOSEGO Luisa Chilaverta

 • budda5

  0

  A gdzie Deyna? Deyna Castellanos. Też rocznik 1999. Jestem pewien że mało który z powyższych gogusiów jest w stanie oddawać strzały na bramkę z taką mocą i precyzją

 • patatajson

  0

  Toż to młody Angel Di Maria

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX