Premier League. Dobre występy Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego

Łukasz Fabiański zachował czyste konto, a jego Swansea City wygrało 1:0 z West Bromwich. Gola nie puścił także Artur Boruc i piłkarze AFC Bournemouth zremisowali z Crystal Palace 0:0.

Boruc popisał się na początku meczu. W 9. minucie w świetnym stylu obronił strzał Damiena Delaneya po rzucie rożnym. Polaka na Twitterze pochwalił nawet oficjalny profil zespołu rywali.

Fan Crystal Palace porównał nawet Boruca do Manuela Neuera, bramkarza Bayernu Monachium, przez wielu ekspertów uznawanego za najlepszego golkipera świata.

Bournemouth po 18 kolejkach z 20 punktami zajmuje 14. miejsce w tabeli.

W drugim kolejnym meczu czyste konto zachował Fabiański. Dzięki wygranej z West Bromwich jego klub awansował z 18. na 16. pozycję w Premier League.

Polak rozegrał poprawne spotkanie, według kibiców był jednym z lepszych piłkarzy na boisku.

W 35. minucie Fabiański zderzył się z jednym z rywali po rzucie rożnym i przez chwilę nie podnosił się z murawy, ale nie zszedł z boiska i zagrał cały mecz.

Polak nie miał dużo pracy. Jeden z kibiców West Bromwich nie był nawet pewien, czy jego ulubieńcy oddali choć jeden celny strzał. W rzeczywistości oddali trzy.

Fabiański został ojcem tuż przed Świętami, o czym przypomniał prezes PZPN Zbigniew Boniek.