Liga Europy. Asysta Piszczka, cały mecz Milika

Borussia Dortmund pokonała 4:0 azerski klub Gabala FK. Łukasz Piszczek zaliczył asystę przy ostatniej bramce. Pozostali Polacy nie zanotowali udanych występów.

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Club Brugge 0:1 po golu Thomasa Meuniera. Więcej o tym spotkaniu w relacji Legia.Sport.pl .

Piszczek zagrał cały mecz na prawej obronie Borussii w meczu z Gabalą. Polak nie miał zbyt dużo pracy w defensywie, gdyż goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Niemców.

Reprezentant Polski zanotował asystę przy trafieniu Henricha Mychitariana, wcześniej gole strzelali Marco Reus, Pierre-Emerick Aubameyang i samobójczego Estończyk Sergei Zenjov. Borussia na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej zapewniła sobie awans.

Cały mecz w bramce gości rozegrał 27-letni Dawid Pietrzkiewicz, grający kiedyś w Stali Sanok, Polonii Warszawa i lidze czeskiej.

Do składu Ajaksu Amsterdam wrócił Arkadiusz Milik. Zagrał cały mecz przeciwko Fenerbahce, ale nie wyróżnił się, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po czterech kolejkach Ajax ma trzy punkty i w tabeli jest trzeci za Molde (10 pkt) i Fenerbahce (5 pkt).

W pierwszej połowie meczu Asteras Tripolis - APOEL Nikozja w barwach gości grał Mateusz Piątkowski. Po przerwie zastąpił go Argentyńczyk Fernando Cavenaghi. APOEL przegrał 0:2 i zajmuje ostatnie miejsce w grupie K, ale wciąż ma szanse na awans.