Premier League. Manchester City rozgromił Bournemouth, kontuzja Boruca

Manchester City po trzech golach Raheema Sterlinga i dwóch Wilfrieda Bony'ego pokonał AFC Bournemouth 5:1. W meczu nie zagrał Artur Boruc, który doznał kontuzji na rozgrzewce.

Nie wiadomo, co dokładnie stało się Borucowi. Polak był w składzie rozdanym dziennikarzom i w ostatniej chwili w jego miejsce trener wystawił Adama Federiciego.

30-letni bramkarz debiutował w barwach Bournemouth i nie był to debiut udany. City już do przerwy prowadzili 4:1 po trzech trafieniach Sterlinga i jednym Bony'ego. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Glenn Murray.

W drugiej połowie trener Manuel Pellegrini zdjął z boiska Yaya Toure, Kevina de Bruyne i Sterlinga, oszczędzając ich na rozgrywki Ligi Mistrzów. Wynik w 89. minucie ustalił Bony.

City z dorobkiem 21 punktów w dziewięciu kolejkach prowadzą w tabeli. Bournemouth jest w siedemnaste, tuż nad strefą spadkową.

Kogo kupić do Premier League? Dwóch Polaków na liście "Daily Telegraph"