Bournemouth
1
0
1
Bramki: Sterling (7., 29., 45.), Bony (11., 89.) Kartki: Sagna, Otamendi - żółta Skład: Hart - Zabaleta, Otamendi, Mangala, Sagna - Fernandinho, Toure (46. Fernando) - Navas, De Bruyne (62. Nasri), Sterling (78. Iheanacho) - Bony
Bournemouth
Bramki: Murray (22.) Kartki: Ritchie - żółta Skład: Federici - Francis, Cook, Distin, Daniels - Smith (78. Pugh), Gosling, Surman, Ritchie - O'Kane (65. MacDonald) - Murray (74. King)
Manchester City po trzech golach Raheema Sterlinga i dwóch Wilfrieda Bony'ego pokonał AFC Bournemouth 5:1. W meczu nie zagrał Artur Boruc, który doznał kontuzji na rozgrzewce.
Nie wiadomo, co dokładnie stało się Borucowi. Polak był w składzie rozdanym dziennikarzom i w ostatniej chwili w jego miejsce trener wystawił Adama Federiciego.

30-letni bramkarz debiutował w barwach Bournemouth i nie był to debiut udany. City już do przerwy prowadzili 4:1 po trzech trafieniach Sterlinga i jednym Bony'ego. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Glenn Murray.

W drugiej połowie trener Manuel Pellegrini zdjął z boiska Yaya Toure, Kevina de Bruyne i Sterlinga, oszczędzając ich na rozgrywki Ligi Mistrzów. Wynik w 89. minucie ustalił Bony.

City z dorobkiem 21 punktów w dziewięciu kolejkach prowadzą w tabeli. Bournemouth jest w siedemnaste, tuż nad strefą spadkową.

MATCH UPDATE:Manchester City FC 0-0 AFC BournemouthThe game is underway at The Etihad and there has been a late...