El. Ligi Mistrzów. Ajax oddał wygraną, asysta Milika [WYNIKI]

Ajax Amsterdam prowadził 2:0 z Rapidem w Wiedniu, ale dał sobie strzelić dwie bramki. Asystę zaliczył Arkadiusz Milik.

Ajax od początku atakował, ale długo nie mógł znaleźć sposobu na cofnięty Rapid. W końcu w 25. minucie Daley Sinkgraven podał w polu karnym do Davy'ego Klaassena, a ten z bliska pokonał bramkarza. Chwilę potem powinno być 2:0, ale sytuację sam na sam zmarnował Anwar El-Ghazi.

Goście nie przeważali, ale po niemal każdym dobrym zagraniu na połowie rywali gubili obrońców Rapidu. W 37. minucie Daley Sinkgraven wbiegł w pole karne, stracił piłkę, odzyskał z pomocą Klassena, po czym spudłował z bliska. Jeszcze przed przerwą Ajax zdobył jednak drugą bramkę. Tym razem z lewej strony wrzucał Milik, a Klassen uderzył piłkę głową tak, że skozłowała i wpadła do siatki obok Jana Novoty.

Po przerwie Rapid szybko strzelił bramkę. Tym razem nie popisali się obrońcy gości, którzy nie byli w stanie upilnować w polu karnym Floriana Kainza.

Od 59. minuty Rapid musiał sobie radzić w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę za atak wyprostowanymi nogami dostał Stefan Schwab. Mimo to zespół z Wiednia przeważał i wyrównał w 76. minucie. Wprowadzony w drugiej połowie Louis Schaub obsłużył Roberta Bericia, a ten z bliska pokonał Jaspera Cillessena.

W końcówce Ajax znów zaatakował, dwa dobre strzały z dystansu oddał Riechedly Bazoer, ale wynik się nie zmienił. Rewanż odbędzie się czwartego sierpnia w Amsterdamie.