Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Artur Boruc: Mam nadzieję, że zostanę w Bournemouth

- To zależy bardziej od klubu, od tego czy mnie chcą i jak bardzo mnie chcą - powiedział Artur Boruc w rozmowie z oficjalną stroną AFC Bournemouth, klubu, w którym grał w tym sezonie i z którym wywalczył awans do Premier League.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Boruc został wypożyczony do Bournemouth we wrześniu z Southampton, najpierw na rundę jesienną, a potem na cały sezon. Polak był mocnym punktem drużyny, która na kolejkę przed końcem rozgrywek ligi Championship zapewniła sobie awans do Premier League.

- Kiedy podpisywałem kontrakt, nie myślałem nawet, że awans jest możliwy - przyznał Boruc. - Ale wkrótce potem zobaczyłem bandę chłopaków, którzy ciężko pracują i są w pełni skupieni na grze w piłkę. Wiedzieli, co chcą osiągnąć, a do tego trener zrobił kawał dobrej roboty. Po kilku meczach zdałem sobie sprawę, że coś może z tego wyjść. Była w nas wiara, że się uda - analizował polski bramkarz.

Boruc przyznał, że w całej swojej karierze nie grał w tak zgranej i zmobilizowanej drużynie. - Nigdy w życiu nie widziałem zawodników, którzy pracowaliby tak ciężko i byli do tego stopnia profesjonalni. To był chyba pierwszy sezon, kiedy zobaczyłem, co to znaczy być profesjonalnym piłkarzem, od zachowania na treningu po wszystko inne - stwierdził.

Teraz Borucowi skończył się okres wypożyczenia, ale kończy mu się także umowa z Southampton i Polak będzie wolnym zawodnikiem. W rozmowie zasugerował, że będzie chciał zostać w Bournemouth. To zależy bardziej od klubu, od tego czy mnie chcą i jak bardzo mnie chcą - stwierdził. - Zobaczymy, co się stanie w ciągu kilku następnych tygodni i mam nadzieję, że tu zostanę - zakończył.

>> Boruc awansował z Bournemouth

>> Bournemouth jak z baśni Andersena

Jak grał Boruc w tym sezonie?Glik, Dudek i inni Polacy, których pokochali kibice za granicą [HISTORIE]


Zdjęcie Adidas RĘKAWICE BRAMKARSKIE PREDATOR PRO CLASS M38727 Zdjęcie Adidas Rękawice bramkarskie Predator Training F87200 Zdjęcie Adidas Rękawice bramkarskie Predator Training M38741
Adidas RĘKAWICE BRAMKARSKIE... Adidas Rękawice bramkarskie... Adidas Rękawice bramkarskie...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info
Co powinien zrobić Artur Boruc po sezonie?