Swansea
1
0
1
Bramki: Jovetić (19.), Toure (62.) Kartki: Kompany, Demichelis - żółta Skład: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Navas, Toure, Fernandinho (88. Fernando), Nasri (79. Milner) - Jovetić (70. Lampard), Aguero
Swansea
Bramki: Bony (9.) Kartki: Bartley - żółta Skład: Fabiański - Rangel, Williams, Bartley, Taylor - Ki, Carroll (67. Shelvey) - Montero, Sigurdsson (80. Gomis), Dyer (78. Barrow) - Bony
Swansea z Łukaszem Fabiańskim przegrała z Manchesterem City 1:2, ale Polak popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami. Cały mecz w barwach Leicester rozegrał Marcin Wasilewski, a jego Leicester zremisowało 0:0 z Sunderlandem.
Piłkarze Swansea prowadzili na wyjeździe od 9. minuty po uderzeniu Wilfrieda Bony'ego. Do wyrównania doszło dziesięć minut później. Jesus Navas dośrodkował w pole karne, a Stevan Jovetić świetnie wszedł między obrońców i z bliska pokonał Fabiańskiego.

Przed przerwą mogło być 2:1, ale w 40. minucie Polak kapitalnie zachował się po strzale Gaela Clichy'ego. Polski bramkarz musnął piłkę, wybijając ją na słupek.

Drugi raz Fabiański popisał się w 61. minucie, broniąc strzału, który oddał Yaya Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej pokonał Polaka zaraz potem, wykańczając z bliska akcję Fernandinho.

Wasilewski pewny na środku

Marcin Wasilewski rozegrał już trzecie kolejne spotkanie Premier League w podstawowym składzie, tworząc duet na środku obrony z Wesem Morganem. Drużyna Polaka nie straciła bramki z Sunderlandem i z 10 punktami znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Polacy grali też w Niemczech

Robert Lewandowski miał gola i asystę a jego Bayern Monachium pokonał 4:0 Hoffenheim. 90 minut w barwach Borussii zagrał Łukasz Piszczek, podczas gdy Jakub Błaszczykowski nawet nie usiadł na ławce. Ich klub zremisował 2:2 w Paderborn.

Do podstawowego składu Bayeru Leverkusen powrócił po kontuzji Sebastian Boenisch, a jego zespół pokonał na wyjeździe 3:1 Hannover 96. Artur Sobiech wszedł na ostatni kwadrans.