Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ściągawka dla Nawałki. Ranking polskich piłkarzy: Kto stwarza najwięcej okazji bramkowych?

Narzekamy na brak dobrych podań do Roberta Lewandowskiego? W dzisiejszym odcinku "Ściągawki dla Nawałki" sprawdzimy naszych piłkarzy pod kątem zagrań otwierających drogę do bramki. Okazuje się, że w całym sezonie najwięcej takich podań miał sam Lewandowski. Ale średnio na mecz najwięcej takich zagrań prezentuje Maciej Rybus.
Chcesz pojechać na mundial do Brazylii? Nic prostszego!

Tworząc zestawienie zawodników, którzy stwarzają najwięcej okazji bramkowych, wzięliśmy pod uwagę tylko piłkarzy grających w największych ligach na świecie. Ich statystyki z całego sezonu dostępne są na stronie Whoscored.com. Warto zauważyć, że Rybus ma średnio najwięcej kluczowych podań na mecz, Lewandowski najwięcej takich zagrań w ogóle, ale piłkarzem, którego kluczowe podanie najczęściej kończy się bramką, jest Kamil Grosicki. Pomocnik Rennes wykłada kolegom takie piłki, że co trzecie kluczowe podanie kończy się golem. A drugi pod tym względem Mateusz Klich potrzebuje 6,5 takiego podania.Klich odniósł w tym tygodniu wielki sukces i zdobył Puchar Holandii. Dzięki temu awansował na ósme miejsce w naszym cotygodniowym rankingu najlepszych polskich piłkarzy, który znajdziecie poniżej. Z pierwszej dziesiątki wypadł Jakub Błaszczykowski, co oczywiście nie oznacza, że nie uważamy go za jednego z dziesięciu najlepszych polskich piłkarzy, tylko AKTUALNIE w dziesiątce się nie mieści, bo jest kontuzjowany, a tym samym jego forma jest niższa niż zawodników grających.

Do piętnastki awansował za to Marcin Wasilewski, który dwa tygodnie temu cieszył się z awansu do Premier League, a teraz został wybrany do "jedenastki" kolejki The Championship przez dziennik "The Sun". Cieszy również awans do Bundesligi z FC Koeln Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka. Dużą szansę na grę w Primera Division ma też Cezary Wilk, którego zespół na siedem kolejek przed końcem jest liderem Segunda Division i ma pięć punktów przewagi nad drugim Eibar. Do towarzyskiego meczu z Niemcami (13 maja w Hamburgu) pozostało 21 dni.

Ranking polskich piłkarzy: notowanie czwarte:

Nasz ranking jest przeglądem występów naszych zawodników z ostatniego tygodnia oraz rodzajem monitoringu ich formy. Na początku wybraliśmy setkę piłkarzy, która była naszym punktem wyjściowym. Za pierwsze miejsce przyznaliśmy sto punktów, za drugie 99, za trzecie 98 itd. Zasady punktacji są następujące: jak ktoś zrobił coś pozytywnego, dostaje strzałkę w górę i trzy punkty; jak ktoś nie zagrał, grzał ławę albo zagrał słabo, otrzymuje strzałkę w dół i trzy punkty minusowe; jak ktoś zagrał przyzwoicie - nie wyróżnił się ani na plus, ani na minus - zachowuje dotychczasową liczbę punktów. Jeśli któregoś z piłkarzy dorobek jest minusowy - wylatuje z rankingu i wchodzi na jego miejsce nowy zawodnik, który czymś się wyróżnił.

Zobacz pierwsze notowanie rankingu polskich piłkarzy

Drugi ranking: Kto jest najskuteczniejszy?

Trzeci ranking: Kto podaje najcelniej?

Sprawdź, którym jesteś piłkarzem [PSYCHOTEST]