Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ściągawka dla Nawałki. Ranking polskich piłkarzy: Kto podaje najdokładniej?

Wykonał 1422 podania w tym sezonie i aż 92 proc. z nich trafiło do partnera. Kto taki? Kamil Glik - najdokładniej obecnie podający polski piłkarz. W dzisiejszym odcinku "Ściągawki dla Nawałki" sprawdzamy naszych reprezentantów właśnie pod kątem podań. A także serwujemy trzecią odsłonę naszego rankingu polskich piłkarzy.
Chcesz pojechać na mundial do Brazylii? Nic prostszego!

"Oni nie potrafią wymienić dwóch dokładnych podań!" - takie zdanie często ciśnie się na usta, gdy oglądamy mecze polskiej reprezentacji. Od takich zespołów jak Barcelona czy Bayern Monachium, które brylują pod względem umiejętności utrzymania piłki, dzielą biało-czerwonych lata świetlne. Dlatego sprawdziliśmy, którym z naszych piłkarzy podania wychodzą lepiej, a którym gorzej. Kto musi ten element poprawić bardziej, a kto mniej.

Okazuje się, że w tym sezonie wszystkich deklasuje Kamil Glik, który podaje z blisko 92 proc. skutecznością. Nieco słabiej wypada Radosław Majewski, który z 83,2 proc. skuteczności zajął drugie miejsce, a trzeci pod tym względem jest Mateusz Klich - 82,2 proc.

Zaskakująco wysoko - na piątym miejscu - jest Grzegorz Krychowiak, który najwidoczniej w reprezentacji ma problemy z wykonywaniem tak dokładnych podań jak w Ligue 1. Słabo natomiast wyglądają pod tym względem ewentualni zmiennicy dla Roberta Lewandowskiego - Artur Sobiech i Arkadiusz Milik.

W sumie najwięcej razy podawał w tym sezonie Krychowiak (1482 razy), a w dalszej kolejności Glik (1422), Klich (1329), Polanski (1183) i Obraniak (1104).

Aktualizacja: Ponieważ w komentarzach piszecie, że Glik ma takie świetne statystyki, bo podaje tylko do najbliższego kolegi, sprawdziliśmy też jego skuteczność samych długich podań. Wykonał ich 200 w tym 159 celnych. To daje również bardzo dobrą skuteczność 79,5 proc.Dane za serwisem Whoscored.com

Kamil Glik jest również bardzo wysoko w naszym rankingu polskich piłkarzy. Znów zagrał bardzo dobre spotkanie w lidze i według Whoscored.com był trzecim najlepszym zawodnikiem na boisku w meczu Torino z Genuą (2:1). Duży awans - z dziewiątego miejsca na czwarte, zanotował Eugen Polanski, który prezentuje w ostatnich tygodniach bardzo dobrą formę w Bundeslidze. Cieszą również udane występy Adriana Mierzejewskiego, Mateusza Klicha i Macieja Rybusa. Wszystkich prawdopodobnie zobaczymy w towarzyskim meczu z Niemcami 13 maja.

Ranking polskich piłkarzy: notowanie trzecie:

Nasz ranking jest przeglądem występów naszych zawodników z ostatniego tygodnia oraz rodzajem monitoringu ich formy. Na początku wybraliśmy setkę piłkarzy, która była naszym punktem wyjściowym. Za pierwsze miejsce przyznaliśmy sto punktów, za drugie 99, za trzecie 98 itd. Zasady punktacji są następujące: jak ktoś zrobił coś pozytywnego, dostaje strzałkę w górę i trzy punkty; jak ktoś nie zagrał, grzał ławę albo zagrał słabo, otrzymuje strzałkę w dół i trzy punkty minusowe; jak ktoś zagrał przyzwoicie - nie wyróżnił się ani na plus, ani na minus - zachowuje dotychczasową liczbę punktów. Jeśli któregoś z piłkarzy dorobek jest minusowy - wylatuje z rankingu i wchodzi na jego miejsce nowy zawodnik, który czymś się wyróżnił.

Zobacz pierwsze notowanie rankingu polskich piłkarzy

Zobacz drugie notowanie rankingu polskich piłkarzy