Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ściągawka dla Nawałki. Ranking polskich piłkarzy: Kto jest najskuteczniejszy?

Przed wami kolejna odsłona ?Ściągawki dla Nawałki?, w której prezentujemy dziś drugie notowanie rankingu polskich piłkarzy. W oparciu o dane statystyczne przygotowaliśmy również listę najskuteczniejszych polskich zawodników w obecnym sezonie.
Aby sprawdzić, jak wygląda skuteczność piłkarzy z kadry Adama Nawałki, prześledziliśmy oficjalne statystyki ekstraklasy oraz lig zagranicznych dostępnych na stronie Whoscored.com. To wyeliminowało z naszej listy piłkarzy grających w Azerbejdżanie, na Litwie czy w Rumunii. Wzięliśmy przy tym pod uwagę tylko zawodników, którzy znajdują się w naszym rankingu, strzelili przynajmniej jednego gola i oddali więcej niż 10 strzałów na bramkę.

Dla nikogo chyba nie będzie zaskoczeniem, że pod względem liczby oddanych strzałów na pierwszym miejscu jest Robert Lewandowski. Na podium załapali się jeszcze Marcin Robak i Łukasz Teodorczyk.

Zaskoczeniem natomiast może być skuteczność Jakuba Rzeźniczaka, który do strzelenia czterech goli potrzebował zaledwie 12 strzałów, w tym sześciu celnych. Dobrą skuteczność jesienią prezentował (bo obecnie nie jest w dobrej formie) Paweł Brożek. Spoza zawodników ekstraklasy, w której rzecz jasna łatwiej o klarowne okazje strzeleckie (choć trudniej o dobre podania), najlepszy jest Lewandowski, który nie potrzebuje nawet dwóch strzałów, żeby trafić w światło bramki.

Ciekawie prezentuje się również zestawienie, w którym sprawdziliśmy skuteczność celnych strzałów. Tutaj wygrywa Mateusz Zachara, który jeśli trafi już w bramkę, to prawie zawsze piłka ląduje w sieci. Lewandowski pod tym względem zajmuje dopiero 11. miejsce. Z piłkarzy z lig zagranicznych napastnik Borussii przegrywa z Eugenem Polanskim, Marcinem Kowalczykiem i Grzegorzem Krychowiakiem. Fatalnie natomiast wypadają tu piłkarze Zawiszy - Piotr Petasz i Igor Lewczuk oraz lechici - Szymon Pawłowski i Karol Linetty. Bardziej martwi jednak skuteczność ważnych postaci reprezentacji - Arkadiusza Milika, Ludovica Obraniaka i Mateusza Klicha. Z pewnością nad skutecznością muszą popracować.A teraz czas na drugie notowanie rankingu polskich piłkarzy, który ma być przeglądem ostatnich występów naszych zawodników oraz rodzajem monitoringu ich formy. W poprzednim tygodniu według własnego uznania wybraliśmy setkę piłkarzy, która była naszym punktem wyjściowym. Za pierwsze miejsce przyznaliśmy sto punktów, za drugie 99, za trzecie 98 itd. Zasady punktacji są następujące: jak ktoś zrobił coś pozytywnego, dostaje strzałkę w górę i trzy punkty; jak ktoś nie zagrał, grzał ławę albo zagrał słabo, otrzymuje strzałkę w dół i trzy punkty minusowe; jak ktoś zagrał przyzwoicie - nie wyróżnił się ani na plus, ani na minus - zachowuje dotychczasową liczbę punktów. Jeśli, któregoś z piłkarzy dorobek jest minusowy - wylatuje z rankingu i wchodzi na jego miejsce nowy zawodnik, który czymś się wyróżnił.

Ranking polskich piłkarzy: notowanie drugie

Zobacz pierwsze notowanie rankingu polskich piłkarzy