Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Peszko podpisał kontrakt z AC Parma i wraca do FC Köln

Sławomir Peszko, mimo wcześniejszych informacji o braku porozumienia z AC Parma, podpisał jednak kontrakt z włoską drużyną. Jednocześnie Polak został wypożyczony do FC Köln, z którym jakiś czas temu nie mógł się dogadać w kwestii obniżenia wynagrodzenia w ostatnim roku trwania umowy.
Kontrakt Peszki w klubie z Kolonii obowiązywał do 2014 roku, jednak po spadku klubu z Bundesligi szefostwo zaproponowało Polakowi obniżkę pensji. Negocjacje jednak się nie powiodły i piłkarz musiał szukać nowego klubu.

Wśród zainteresowanych Peszką była m.in. włoska AC Parma, z którą zawodnik podpisał kontrakt, jednak negocjacje między klubami a Polakiem początkowo się nie powiodły. W takiej sytuacji piłkarz mógł zostać w Kolonii, gdzie groziła mu nawet gra w rezerwach.

Peszko - wyraźnie sfrustrowany całą sytuacją - przyznał w niedzielę, że ma już dość całego tego zamieszania wokół jego osoby i jest bardzo rozczarowany tym, jak potoczyła się jego kariera. - Wiem, że jestem wystarczająco dobry na drugą ligę - powiedział Polak, który zadeklarował nawet, że jest gotów zgodzić się na obniżkę swojej pensji w FC Koeln o 50 procent. - Byle tylko mógłbym w końcu grać - powiedział polski pomocnik.

We wtorek jednak ogłoszono, że wszystkie strony doszły do porozumienia w sprawie transferu, nowej umowy we włoskim klubie oraz wypożyczenia z powrotem do Niemiec. Dyrektor sportowy klubu z Kolonii Joerg Schmadtke powiedział, że wspólnie z agentem piłkarza Franzem Josefem Wernze oraz doradcą Andrzejem Grajewskim znaleźli rozwiązanie, które będzie najlepsze dla samego Peszki.